Půjčky bez poplatku jsou zajímavé. Existuje vůbec půjčka bez poplatku? Pokud byste do poplatků zahrnuli i úrok, půjčky bez poplatku by neexistovaly. Každá půjčka nějaké poplatky má, jen se možná jmenují jinak. Půjčky úplně bez poplatků by se totiž poskytovateli vůbec nevyplatily. Zájemci o půjčky bez poplatků se tak snaží najít půjčky, za které zaplatí co nejméně. V poplatcích nejsou velké rozdíly mezi bankami a nebankovními společnostmi, většina z nich se snaží poplatky minimalizovat do takové míry, aby pro klienty byly skutečně zajímavé.

Objevte skryté poplatky

Kde zjistit, jaké poplatky jsou na vás nachystány a jak si spočítat skutečnou cenu půjčky? Vše, co v souvislosti s půjčkou budete muset uhradit, je definováno ve smlouvě o půjčce a o výši nákladů vás informuje RPSN. Do roční procentní sazby nákladů jsou zahrnuty všechny náklady, které s půjčkou souvisejí, tedy i poplatky. Neřiďte se pouze úrokem – porovnejte vždy úrok a RPSN a v rozdílu najdete i skryté poplatky. U půjčky bez poplatku by měl být rozdíl minimální.

Půjčky bez poplatku – Čemu se vyhnout?

Nejhorším typem poplatku je platba předem – například za sjednání a schválení půjčky. Tyto částky nikdy neplaťte, vypovídají o nesolidnosti společnosti. Takové služby by měly být zdarma nebo by se měly zahrnout do vypůjčené částky. Také od poplatku 1 Kč, kterým se ověřuje účet, již mnoho společností kvůli časové náročnosti ustupuje. Pozor na poplatky za opožděné splátky, pod názvem sankce za pozdní splácení se mohou schovávat vysoké částky.

Úrok nebo poplatek

U některých půjček platíte standardní úrok, jinde se za půjčku platí poplatek – většinou se jedná o rychlé půjčky nejrůznějšího druhu. I úrok je vlastně poplatek, ovšem nepočítejte s tím, že u půjčky bez poplatku žádný úrok nebude. Může být buď fixní, nebo variabilní – snižuje se se splácením vypůjčené částky. Malý úrok nemusí znamenat, že je půjčka levná, budete-li ji splácet dlouhou dobu, značně se prodraží i při nízkém úroku. Proto i u na první pohled výhodných půjček bez poplatku je potřeba dávat pozor na to, kterou půjčku si vyberete.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *