Neplaťte zbytečné poplatky, máte pocit, že si vaše banka za své služby účtuje příliš mnoho? Máte zkušenost ze zahraničí, že tam jsou poplatky mnohem nižší nebo skoro žádné? Pak se začněte zajímat o to, za co vše vlastně platíte. Projděte si nabídky více bank, poplatky v bankách se v minulých letech značně změnily. Mnoho poplatků zcela zmizelo, účet zcela zdarma však získáte jen u několika menších bank nebo při vyšších příchozích částkách na váš účet. A jak zjistit, kolik budete platit, může být dost obtížné, sazebníky některých bank jsou totiž dost složité a obtížně pochopitelné pro běžného občana.

Pobočka nebo internet banking

Poměrně vysoké poplatky zaplatíte, pokud budete své transakce provádět osobně na pobočce. Alternativním řešením je internet banking, kde všechny transakce provádíte sami. I přesto některé banky účtují poplatky za transakce, se kterými neměly žádnou práci. Tyto skutečnosti je potřeba prověřit již při výběru banky. I ověření výše nejrůznějších poplatků nebývá mnohdy lehké, pokud se neorientujete ve finanční problematice.

Nechce se vám měnit banku?

Jako nejjednodušší řešení při nespokojenosti s poplatky, které vás banka nutí platit, se nabízí změna banky. Změnit banku však také nemusí být jednoduché, většina finančních ústavů se brání tomu, aby přicházela o klienty, a tak vám budou odchod rozmlouvat, popřípadě ho budou různými podmínkami prodlužovat. Někdy se podaří pod hrozbou odchodu dosáhnout změny podmínek, které vám banka nastaví podle vašeho přání. Tyto nabídky však velké banky činí pouze velmi dobrým a výnosným klientům.

Neplaťte zbytečné poplatky – Co by vám měla nabídnout dobrá banka

Chtěli byste najít ideální banku? Jak by vůbec taková banka a její služby měly vypadat? Především by klient neměl být nucen chodit neustále na pobočku, ale měl by mít možnost vyřizovat své záležitosti online z pohodlí domova. Většinu záležitostí si přece může klient vyřídit sám, ať se jedná o změny limitů, adresy, účty, úvěry, karty atd. Banka pak nemá vysoké náklady a tak mohou bát její služby levné nebo dokonce zdarma. Nabízené produkty by měly být přehledné a v rozumné míře, aby klient neměl problém si mezi nimi vybrat. Operace zdarma, jednoduché podmínky, přehledné sazby – to je základ nabídky ideální banky.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *