Bankovní půjčky jsou stále žádané, pokud nutně potřebujete finance buď na něco konkrétního, nebo z jiných důvodů, které nechcete uvádět a nemáte vlastní finanční rezervu, budete pravděpodobně uvažovat o půjčce. Jakou půjčku si však zvolit? V každém případě zkuste nejdříve požádat o půjčku v bance, nejlépe tam, kde máte vedený běžný účet. Zde by vám měly být nabídnuty nejvýhodnější podmínky. Je však nutno počítat nejen s výhodami půjček od banky, ale i s jejich nevýhodami.

Nízký úrok je největší výhodou

Tím nejpřitažlivějším na půjčkách od banky je nízký úrok, který většinou nabízejí právě jen banky. Další oceňovanou předností je spolehlivost a důvěryhodnost bankovní půjčky. Právě u bankovních půjček neočekávají zájemci žádné problémy a pokusy o nečestné jednání. I zde je však potřeba důkladné pročtení smlouvy, protože některé z podmínek půjček od banky se vám nemusí líbit a nebudou pro vás právě výhodné.

Další výhody bankovní půjčky

Finanční instituce, které půjčky od banky nabízejí, poskytují určité záruky. Jsou vlastníky bankovní licence, mají kapitál v určené výši a svým majetkem ručí za své podnikání. Jsou kontrolovány Českou národní bankou a vklady na účtech musejí být pojištěné. Podmínky půjček musejí být známy dopředu a měly by být dostupné většině žadatelů. Většinou se nevyžaduje zajištění, pouze někdy bývá požadován spoludlužník nebo ručitel.

I bankovní půjčka může být rychlá

Jako hlavní nevýhoda půjček od banky bývá označováno zdlouhavé vyřízení. To však nemusí být vždy pravdou. Pokud máte v bance vedený účet a chodí vám na něj pravidelně výplata, nemělo by vyřízení bankovní půjčky trvat déle než několik minut. Také pokud se k jednání dostavíte se všemi doklady, které jsou k půjčce požadovány (informace najdete na webech bank), nebudete na vyhodnocení půjčky čekat dlouho. Je také možno požádat o půjčku od banky online a do banky již zajít jen podepsat připravenou smlouvu.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *