Stále častěji mnozí z vás naráží na různé nabídky společností poskytující finanční služby, a tedy i půjčky. Ne všechny jsou však tak poctivé, jak se zpočátku zdají. Prvním varovným signálem by pro každého měl být fakt, že po vás společnost (jednatel) bude požadovat vstupní poplatek. Žádná solidní (poctivá) společnost, totiž žádný takovýto poplatek za zprostředkování, nepožaduje. Za nepoctivé jednání je též považován přílišný nátlak před i po podpisu smlouvy.

Odhalení podvodu

Odhalit podvodé jednání jednotlivců i společností mnohdy nebývá příliš složité. Dotyční vás mohou odkazovat na recenze a další spokojené klienty. I to však může být jen klam. Lidi se dají podplatit ke lžím a napsat lze také ledacos. Proto mnozí využívají internet. Nespokojení a podvedení klienti zcela určitě budou toužit po pomstě a trestu. Budou dozajista chtít upozornit na podvodné jednání, nebo dokonce hledat další podvedené, aby bylo možno podat trestní oznámení.

Stačí málo a podvod lze odhalit. Internetový vyhledávač, jméno jedince či společnosti, telefonní číslo, e – mail, IČO, číslo účtu a trocha času vás může ušetřit případných potíží, včetně vaší peněženky, klidné duše a dalších nepříjemností, spojených s uplácením dluhu nebo tahanicemi s úředníky.

Zadejte do vyhledávače vše, co o společnosti víte, včetně jmen jednatelů, a podrobně projděte všechny odkazy, které se vám zobrazí. Klidně si stejným způsobem prověřte i jména lidí uvedených v recenzích. Není na tom nic neobvyklého, spíše pochopitelného.

Není totiž vůbec nic příjemného, když musíte veřejně přiznat fakt, že vy osobně jste naletěly podvodníkovi. Zaplatit nehorázné poplatky za službu, která ve finále vůbec nebude realizována, vás bude strašit ve snech velmi dlouhou dobu. Stud, vztek a ponížení jsou pochopitelnými důsledky celé nepříjemné záležitosti. Bohužel k těmto pocitům velmi často patří i strach. Někteří podvodníci bývají velice sebevědomí, neohrožení a možná i oprsklí. Vyhrožují vaší rodině násilím, zabavováním majetku či veřejným zostuzením. Proto raději mlčíte a platíte.

Nesmíte se však nechat zastrašit. Napálit se může i mnohem zkušenější v tomto oboru a stydlivost musí ustoupit důležitějšímu kroku. Upozornit na problém ostatní, aby někdo nedopadl stejně nebo i hůře. Trestní oznámení či soud zase může zajistit spravedlnost či vrácení peněz (což bývá bohužel málokdy).

Podvod je podvod a vy máte právo na nápravu, úřední i soukromou cestou (soudy, rozhlášení o podvodném konání na internetu či v novinách). Nikdo by totiž neměl zneužívat vaší tíživou finanční situaci ve svůj prospěch a obohacovat se na úkor vás.

„Dvakrát měř a jednou řež“, je velmi výstižné pořekadlo.

Raději si nejdříve vše řádně prověřte a promyslete, než se k něčemu pevně rozhodnete. Váš podpis vás totiž může stát mnohem více než jen ztrátu důstojnosti (ztrátu rodiny, práce peněz či majetku). Nepodléhejte pudům a používejte zdravý rozum.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *