Úskalí nebankovních půjček, často se neprávem říká, že nebankovní půjčky jsou rizikové. Vše však záleží na výběru žadatele – pokud si zvolí osvědčenou a známou větší nebankovní společnost, předem si pročte podmínky půjčky a před podpisem smlouvu si tento dokument důkladně přečte a na nejasnosti se hned zeptá, nemusí mít z půjčky od nebankovní společnosti obavy. Nebankovní půjčku můžete získat i od menší společnosti nebo od soukromníka, většinou se jedná o zapůjčení nižších finančních obnosů.

Kdy je potřeba dát si pozor

Ani nízká půjčka nemusí být zcela bezriziková, v rámci konkurenčního boje se nejrůznější společnosti v nabídkách předhánějí a ne všechny se chovají zcela korektně, zvláště v případě, že se se splátkou opozdíte nebo že máte se splacením půjčky problémy. I nebankovní půjčka může být právně v pořádku a přitom pro zájemce velmi nevýhodná. Podmínky nebankovních půjček jsou zkrátka různé, a je jen na zájemci, aby si vybral tu správnou.

Kde se skrývají pasti na dlužníky

Naprostá většina nebankovních společností, které poskytují půjčky se k zájemcům chová vstřícně a poctivě. Jako všude se však i mezi poskytovateli půjček najdou takoví, kteří se snaží z dlužníka vyzískat co nejvíce. Nebývá zde důležitá ani výše úroku, ale spíše další právní nástrahy, kvůli kterým se může klient dostat do poměrně velkých problémů. Tyto informace bývají většinou uvedeny malým písmem, takže působí jako nepodstatné a zájemci o půjčku si je většinou ani nepřečtou. Navíc právní jazyk nebývá pro část žadatelů srozumitelný. Takový text smlouvy by žadatel neměl podepisovat a raději se měl obrátit na odborníka.

Každá půjčka zahrnuje poplatky

I přesto, že se půjčka prezentuje jako půjčka bez poplatkůurčité poplatky obsahuje každá půjčka. Poplatek za sjednání půjčky, za správu účtu, za administrování půjčky – tyto poplatky mohou být v půjčce šikovně schované. A z této navýšené částky pak zájemce o půjčku platí úrok. Další poplatky pak vznikají při nesplácení půjčky, kdy jsou stanoveny velmi vysoké sankce.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *