Nebankovní půjčka od soukromníka. S půjčkami se roztrhl pytel, a proto si dnes žadatel o půjčku může vybírat – a to i v případě, že se ocitá v tíživé životní situaci. Mezi nabídkami bankovních a nebankovních společností se vyskytují i nabídky soukromých osob. Na nabídky půjček od soukromníků můžete narazit na každém rohu – v novinách, na autobusové zastávce, na internetu…Protože jsou často poskytované oproti směnce, patří k těm rizikovějším.

Půjčka od soukromníka patří mezi časté nabídky půjček

Nebankovní půjčka od soukromníka patří mezi časté nabídky půjček. Narazit na ni můžete takřka všude. Vzhledem k tomu, že určitý obnos peněz k půjčení nabízí soukromník, je potřeba se mít na pozoru. Pojďme si shrnout výhody i nevýhody tohoto produktu. Z výhod půjček od soukromníka jmenujme například fakt, že nemusíte dokládat příjem a k vyřízení vám často stačí jen občanský průkaz. Soukromníkovi zpravidla nebude vadit váš vysoký věk, nízký příjem, ani zápis v registru dlužníků. Proč? Nejspíš vám nepůjčí kdovíjak vysoký finanční obnos a ve většině případů s vámi půjčku vyřídí oproti směnce. Směnka je cenný papír, která nabírá platnost v jakékoliv formě. Ať je napsaná na papíře nebo na kusu dřeva. Obsahovat však musí všechny potřebné náležitosti. Žadatelé o půjčku, kteří směnku podepíší mnohdy ani netuší, do jakého rizika se řítí. Tíživá finanční situace jim zaslepí rozum.

Jaké jsou nevýhody?

Výhody nebankovních půjček od soukromníka najdete hlavně v jednoduchosti jejich vyřízení. Mezi nevýhody patří velmi vysoké úroky i špatné podmínky splácení a samozřejmě už samotná směnka. Možná lepší varianta než půjčka od soukromníka je využití některého produktu nebankovních společností. Nebankovní společnosti nabízejí krátkodobé úvěry, nenahlížejí do registru dlužníků a ve většině případů nepožadují doklad o výši příjmu. Mají nastavená určitá pravidla splácení, které je potřeba dodržovat. Směnce a zástavě se u těchto společností však můžete vyhnout.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *