Osobní bankrot bez příjmu. Osobní bankrot vstoupil do našich životů a povědomí už téměř před sedmi lety. Přesto se o něm stále šíří celá řada rozporuplných a nepravdivých informací, které mohou mnohé zájemce odradit.

Fakta o osobním bankrotu v kostce

O osobní bankrot žádáte na formuláři, který podáváte příslušnému Krajskému soudu. Je velice obsáhlý a složitý a vyplatí se požádat o pomoc s jeho vyplněním odborníka. O schválení nebo zamítnutí bankrotu rozhoduje jen a pouze soud, nikoliv věřitelé. Ti s bankrotem souhlasit vůbec nemusí, ale v jejich kompetenci je pouze odhlasovat, jakým způsobem bude dluh uhrazen – zda prodejem majetku nebo formou splátkového kalendáře. Osobní bankrot neznamená úhradu pouhých 30 % dluhů, jak se vás snaží přesvědčit reklamy, to je jen zákonné minimum, splácíte pět let nebo do úplného uhrazení celého dluhu.

Osobní bankrot není pro každého

Přestože je osobní bankrot určen pro lidi beznadějně zadlužené, bez peněz o něj žádat nemůžete. Soudy velice pečlivě zkoumají vaši příjmovou situaci a bankrot schválí jedině v tom případě, že výše vašich příjmů odpovídá tomu, že minimálně těch zmíněných 30 % dluhů zaplatit dokážete, přičemž vám musí každý měsíc zbývat ještě dost peněz na přednostní pohledávky (např. soudem určené výživné), odměnu insolvenčního správce a existenční minimum pro vás i vaši rodinu.

Osobní bankrot bez příjmu – Když příjmy nestačí

Právě výše příjmů bývá častým kamenem úrazu osobního bankrotu. Výsledná částka, kterou musí dát dlužník každý měsíc dohromady, je totiž celkem vysoká – Samozřejmě přímo úměrná dluhu. Když nevydělává dost, má problém. Vzhledem k tomu, že pracovních sil je na trhu nadbytek, při hledání nového a lépe placeného místa také nebývá příliš úspěšný. Řešení přesto existuje. Málo vydělávajícímu potencionálnímu bankrotáři může pomoci někdo z přátel nebo příbuzných. Stačí potvrdí-li mu s notářským ověřením finanční dar, jehož výše dokryje chybějící část výdělku.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *