Je půjčka od soukromníka na občanku riziková?. Říká se, že na půjčku dnes nedosáhne každý. To však není úplně tak pravda, protože půjčku dnes poskytují nejen banky a nebankovní společnosti, nýbrž také soukromníci. Pak není půjčka nemožná ani pro někoho, který visí v registru dlužníků nebo má nedostatečný příjem. Půjčka od soukromníka na občanku je mezi některými lidmi nazývána také jako poslední možnost, jak si půjčit. Je opravdu tak riziková?

Kdy zažádat o půjčku od soukromníka?

Dříve, než se rozhodnete zažádat o půjčku od soukromníka. Byste měli vědět, že je o dost rizikovější než běžné bankovní a nebankovní půjčky. Nemůžete čekat, že vám nějaký soukromník půjčí jen tak z čisté dobroty srdce. Proto počítejte, že bude půjčka o dost dražší. Pozor byste si měli dát i na lichváře a podvodníky, kteří do smlouvy ukryjí informace, kterých si nevšimnete a které vás snadno připraví o střechu nad hlavou. Nevýhodou půjčky od soukromníka je také fakt, že je sjednaná oproti zástavě majetku nebo podpisu směnky, a proto musíte opravdu vědět, zda půjčku dokážete splatit. Hlavním důvodem, proč poměrně rizikovou půjčku využít je tak skutečnost, že jste jednoduše nepochodili u banky ani u nebankovních společností. Soukromník neprojíždí registr dlužníků ani nepotřebuje doklad o výši příjmu. A proto půjčí i rizikovým žadatelům.

Půjčka od soukromníka na občanku riziková – Nějaké výhody?

Na nabídky půjček od soukromníků můžete narazit v novinách formou inzerátů, na internetu a nebo skrz letáčky, které visí na autobusových zastávkách a podobně. I přes četné nevýhody, které z půjčky od soukromníka na občanku vyplývají existují i plusy, kvůli kterým žadatel přijme i vyhrocenější podmínky. Půjčka od soukromníka na občanku je bez účelu, tudíž nemusíte uvádět, na co peníze použijete. Půjčka je rychlá a může probíhat buď převodem peněz na účet, nebo výplatou peněz v hotovosti. Velkou výhodou půjčky do soukromníka je, že o ni může zažádat úplně každý – dlužník, maminka na mateřské dovolené, student, důchodce, zkrátka ti, kteří u banky a nebankovních společností často nepochodí.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *