Půjčka od soukromníka na občanku riziková

Je půjčka od soukromníka na občanku riziková?. Říká se, že na půjčku dnes nedosáhne každý. To však není úplně tak pravda, protože půjčku dnes poskytují nejen banky a nebankovní společnosti, nýbrž také soukromníci. Pak není půjčka nemožná ani pro někoho, který visí v registru dlužníků nebo má nedostatečný příjem. Půjčka od soukromníka na občanku je mezi některými lidmi nazývána také jako poslední možnost, jak si půjčit. Je opravdu tak riziková?

Kdy zažádat o půjčku od soukromníka?

Dříve, než se rozhodnete zažádat o půjčku od soukromníka. Byste měli vědět, že je o dost rizikovější než běžné bankovní a nebankovní půjčky. Nemůžete čekat, že vám nějaký soukromník půjčí jen tak z čisté dobroty srdce. Proto počítejte, že bude půjčka o dost dražší. Pozor byste si měli dát i na lichváře a podvodníky, kteří do smlouvy ukryjí informace, kterých si nevšimnete a které vás snadno připraví o střechu nad hlavou. Nevýhodou půjčky od soukromníka je také fakt, že je sjednaná oproti zástavě majetku nebo podpisu směnky, a proto musíte opravdu vědět, zda půjčku dokážete splatit. Hlavním důvodem, proč poměrně rizikovou půjčku využít je tak skutečnost, že jste jednoduše nepochodili u banky ani u nebankovních společností. Soukromník neprojíždí registr dlužníků ani nepotřebuje doklad o výši příjmu. A proto půjčí i rizikovým žadatelům.

Půjčka od soukromníka na občanku riziková – Nějaké výhody?

Na nabídky půjček od soukromníků můžete narazit v novinách formou inzerátů, na internetu a nebo skrz letáčky, které visí na autobusových zastávkách a podobně. I přes četné nevýhody, které z půjčky od soukromníka na občanku vyplývají existují i plusy, kvůli kterým žadatel přijme i vyhrocenější podmínky. Půjčka od soukromníka na občanku je bez účelu, tudíž nemusíte uvádět, na co peníze použijete. Půjčka je rychlá a může probíhat buď převodem peněz na účet, nebo výplatou peněz v hotovosti. Velkou výhodou půjčky do soukromníka je, že o ni může zažádat úplně každý – dlužník, maminka na mateřské dovolené, student, důchodce, zkrátka ti, kteří u banky a nebankovních společností často nepochodí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Online žádost