Potřebujete získat peníze co možná nejrychleji a s minimálními poplatky? Pak rozhodně nechoďte jako první do některé z bank. Vyžadují totiž maximální bonitu potenciálních klientů a uspějí u nich pouze někteří žadatelé. Není se čemu divit, banky se snaží o to, aby se vyhnuly lidem, kteří nemají dobrou platební morálku. I proto se vyplatí spolehlivá půjčka od soukromníka bez poplatku, případně s minimálním finančním obnosem, který přeplatíte. Nač si tedy při žádosti o úvěr u soukromníka dát pozor?

Soukromé osoby nabízí vysoké úvěry

Půjčka od soukromníka bez poplatku se vyznačuje především vyššími nabízenými sumami. Vše je individuální. Je možné najít soukromníka, který je schopen půjčit i částky v řádu několika milionů korun, nicméně existují i takoví poskytující pouze sumy do několika tisíc korun. Poměrně tradiční jsou půjčky do 10 000 korun. Volit můžete ale i mnohem nižší půjčky. Záleží jenom na vás, kolik finančních prostředků potřebujete. Nač je použijete, se na rozdíl od bankovních domů, nikdo ptát nebude.

Pozor na přehledné podmínky

Pokud se pro půjčku tohoto charakteru rozhodujete, určitě si pečlivě prostudujte podmínky, za nichž je uzavírána. Společnosti poskytující úvěry mají povinnost základní charakteristiku svých produktů zveřejňovat. Na webu poskytovatele byste tak měli najít všechny důležité informace, jež pro vás budou směrodatné. Pokud tam tato data nejsou, rozhodně se neunáhlujte a pokuste se najít jinou soukromou osobu.

Minimální záruky a rychlost vyřízení

Soukromým věřitelům nebudete muset dávat tak složité záruky, jako je tomu v případě bankovních domů. Často jim stačí pouze zástava nemovitosti, na základě které peníze poskytnou. Výše aktuálního platu žadatele a další záležitosti neřeší. Rychlost vyřízení bývá u těchto nebankovních půjček expresní a pohybuje se v řádu několika minut či hodin.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *