Výhodné nebankovní půjčky. Pryč jsou doby, kdy jedinou výhodnou půjčkou byla půjčka bankovní. Požadavkům zákazníků a rostoucí konkurenci se přizpůsobily i nebankovní společnosti a upravily jak výši úroků, tak podmínky nebankovních půjček. I mezi nebankovními půjčkami lze nalézt takové, které mohou být pro klienta příznivější než půjčky od banky. Navíc nebankovní půjčky jsou pro žadatele dostupnější. Některé nebankovní společnosti již získaly velmi dobré jméno a mohou být považovány za důvěryhodné.

Rozdíly jsou stále menší

Renomované nebankovní společnosti se snaží vyjít klientům co nejvíce vstříc. Proto nabízejí výhodné podmínky a jednoduché a přehledné smlouvy. Za určitých okolností může být nebankovní půjčka i levnější, než bankovní. Také přístup ke klientům, kteří mají podmínky se splácením, se změnil – nebankovní společnosti mohou mít mírnější sankce a snaží se se spolupracujícími klienty situaci řešit, například odkladem splátek nebo jejich snížením. Samozřejmě i nadále existují nebankovní společnosti, u kterých je na prvním místě zisk, a jejich podmínky pro klienty rozhodně nejsou výhodné.

Výběr není jednoduchý

Jak si vybrat vhodnou nebankovní půjčku? Není to jednoduché. Na internetu je sice možno najít různé kalkulačky, ale parametry nabízených půjček jsou pouze orientační a výsledná nabídka může být úplně jiná. To samé platí o schůzce na pobočce – při jednání se vždy vyplňují formuláře a žádosti jsou pak zaneseny do registrů, takže i když si žádnou půjčku nevezmete, po nějakou dobu bude v registru záznam o vaší žádosti, což vám může zkomplikovat žádost o půjčku v budoucnosti.

Výhodné nebankovní půjčky – Porovnejte uveřejňované informace

Zaměřte se na to, zda poskytovatel na webových stránkách uveřejňuje všechny důležité informace. Určitě by měly být k dispozici vzorové smlouvy, ceníky, informace o sankcích a rozhodci. Také způsob online jednání je důležitý – pokud máte volat na nějaké telefonní číslo, ověřte si, zda se nejedná o některou z předražených telefonních linek. Neplaťte také žádné poplatky předem, to seriózní společnosti nevyžadují. Uvažte také poplatky s půjčkou spojené, o jejich celkové výši vypovídá roční procentní sazba nákladů.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *