Poskytovatelé půjčky podvodníci, zájmem o nejrůznější druhy půjček roste i počet těch, kteří by chtěli finanční nouze zájemců zneužít ve svůj prospěch. Jejich špatnou finanční situaci svou nabídkou půjček nejen nezlepšují, ale ještě prohlubují a snaží se zájemce připravit o veškerý majetek. Podvodné firmy nejen nabízejí nesolidní půjčky, ale také oddlužení, zařízení osobního bankrotu či finanční rady. Nevyznáte-li se v oblasti půjček a financí, využijte služby ověřených poskytovatelů a poraden.

Pozor na inzerované půjčky všem

Rozhodně si nevybírejte půjčku z inzerce na ulici a ověřujte si všechny půjčky a finanční pomoc od fyzických osob. Kontrola zápisu v obchodním rejstříku by měla být samozřejmostí. Také pomoc nabízená všem – dlužníkům, lidem bez příjmu, důchodcům, studentům, nezaměstnaným- je značně riziková. Neznamená to, že všichni poskytovatelé těchto půjček jsou podvodníci, tyto produkty nabízejí i některé solidní a spolehlivé instituce. I u nich však musíte počítat s vyššími úroky, poplatky a sankcemi za nesplácení úvěru.

Přečtěte si před podpisem smlouvu

Základem obrany proti podvodníkům je přečíst si důkladně smlouvu ještě předtím, než ji podepíšete. Nenechte se nikam tlačit, vyžádejte si dostatek času na to, abyste si smlouvu opravdu celou přečetli, včetně odstavců uvedených malým písmem. Zvažte výši úroku, počet splátek i dobu splácení, vše si důkladně propočítejte a pročtěte si i sankce, které by vám hrozily v případě nesplácení. Stačí jedna nezaplacená splátka a najednou vám může na dveře zaklepat exekutor. Vysoké pokuty mohou být také zničující.

Poskytovatelé půjčky podvodníci – Nikdy neplaťte poplatky předem

Podvodníci půjčky slibují, ale často je vůbec nehodlají poskytnout. Naslibují jistou půjčku, aby vás nalákali na tento příslib, a vyžadují zaplacení vysokých poplatků ještě před samotnou realizací půjčky. Pak už o nich neuslyšíte nebo se vám dostane samých výmluv. Půjčky neuzavírejte na veřejných místech nebo v pochybných kancelářích. Nenechte se nalákat ani na nabídky oddlužení a právních nebo finančních rad. Budete-li jednat opatrně, měli byste být s půjčkou spokojeni.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *