Nebankovní půjčka oproti zástavě je výhodnější. Odmítla vám vaše banka půjčku a vy byste nutně potřebovali vyšší částku například na rozjezd podnikání? Nemůžete doložit dostatečný příjem? Zkuste nebankovní sektor. Pokud máte nemovitost, kterou byste mohli využít jako zajištění, nebudete mít se schválením půjčky problém. A nebudete ani platit přehnaně vysoké úroky. Nebankovní půjčky oproti zástavě můžete využít i tehdy, máte-li záznam v registru dlužníků nebo dokonce nařízenou exekuci.

Nebankovní půjčka oproti zástavě není tak přísná

Jiné finanční instituce vám nabídnou své služby i tam, kde banka žádost o půjčku zamítla. Dokonce umožňují použít jako zástavu nemovitost jiného majitele nebo nemovitost s jinou zástavou. Většinou se ani nekontrolují registry dlužníků. Nebankovní instituce za vás zaplatí i odhad nemovitosti, není nutná ani složitá dokumentace. Vše je jasné a přehledné. Zapůjčené finance můžete použít zcela podle svého uvážení, nebankovní půjčky oproti zástavě jsou neúčelové.

Zástava přináší výhody

Protože za půjčku ručíte zástavou nemovitosti, získáte výhodnější podmínky než u jiného typu půjčky. Úrok bývá nižší a splátky si můžete nastavit na dlouhou dobu. Překážkou získání nebankovní půjčky oproti zástavě nemusí být ani exekuce na nemovitosti, pokud se část půjčky využije právě na vyplacení exekuce. Nemusíte mít ani vlastní nemovitost, stačí, když se za vás zaručí někdo, kdo je vlastníkem nemovitosti. Nebankovní půjčky oproti zástavě lze využít i pro konsolidaci jiných půjček, které sloučíte, snížíte úroky a měsíčně budete platit méně.

Klasickým příkladem je nebankovní hypotéka

Nejčastěji využívaná nebankovní půjčka oproti zástavě je hypotéka. Ta může být buď klasická, nebo tzv. americká. Klasická nebankovní hypotéka bývá využívána pro pořízení vlastního bydlení nebo jeho vylepšení, například rekonstrukce. Mívá velmi nízké úroky, ale je účelová, vynaložené prostředky tedy musí být průkazně využity k uvedenému účelu. Americká nebankovní hypotéka je neúčelová, zapůjčené finance tedy můžete využít na cokoli, úroky však bývají vyšší.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *