Americká hypotéka pomůže nejen s bydlením. Slovo hypotéka může být v případě americké hypotéky zavádějící. S hypotékou máme všichni spojen účelový úvěr na bydlení. Americká hypotéka je však úvěr bezúčelový, nemusíte ho tedy použít na pořízení bytu či domu nebo vybavení. Podstatou americké hypotéky je možnost získat větší finanční hotovost za záruku nemovitostí. Vyřízení je jednoduché a rychlé, účel nemusí být prokazován, není ani potřeba většího množství dokladů. Proto se americká hypotéka stává velice oblíbeným produktem i u nás.

Americkou hypotéku nabízejí banky i nebankovní subjekty

Vzhledem k tomu, že banky si pro půjčky a úvěry stanoví velice přísná kritéria, hledá mnoho zájemců o větší půjčky především v nabídce nebankovního sektoru. Americkou hypotéku nabízejí i banky, ale ne každému žadateli je vyhověno. Banky však většinou stanoví výhodnější úrok než nebankovní subjekty. Ty jsou zase vůči žadatelům vstřícnější a nemají tak přísné podmínky, většinou stačí vlastnictví vhodné nemovitosti, která bude zárukou pro americkou hypotéku.

Kdo může žádat o americkou hypotéku

Základem pro úspěšnou žádost o americkou hypotéku je občanství ČR a plnoletost. Horní hranice věku se pohybuje od 65 do 70 let. Zájemce musí prokázat i dostatečné příjmy a samozřejmě musí vlastnit nemovitost, která bude předmětem zástavy. Pak je potřeba dodat odhad nemovitosti, pojistit nemovitost a zaplatit případné poplatky za vyřízení americké hypotéky. Pokud se nejedná o výhodnou akci bez poplatků, může se žádost o americkou hypotéku prodražit.

Americká hypotéka může pomoci z dluhů

To, že u americké hypotéky není nutno dokládat účel a že může být použita na cokoli, dává šanci těm, kteří si vzali příliš velké množství jiných úvěrů a nezvládají splácet. Pokud mají nemovitost, kterou lze použít jako předmět ručení, pomůže právě americká hypotéka. Z poskytnutých peněz je možno zaplatit všechny dluhy a pak už splácet pouze samotnou hypotéku – v rozumných splátkách na dostatečně dlouhou dobu a s nižším úrokem, než například u spotřebitelských úvěrů.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *