Americká hypotéka pro konsolidaci půjček. Nezvládáte platit účty, potřebujete rychle větší hotovost, hrozí vám exekuce, ale máte vlastní byt nebo dům? .Nemusíte ho prodat a přijít tak o bydlení, jsou i jiné možnosti. K těm výhodnějším patří americká hypotéka. Tento úvěr se od klasické hypotéky liší hlavně tím, že je neúčelový, získané finance tedy můžete použít například pro úhradu všech dluhů, které vám doposud působily problémy. Americká hypotéka má sice vyšší úrok, ale pořád je výhodnější, než klasická půjčka.

Kde lze získat americkou hypotéku

Americkou hypotéku nabízejí banky i nebankovní instituce. Funguje podobně jako spotřebitelský úvěr, ale protože zárukou za americkou hypotéku je nemovitost, je možné získat výrazně nižší úrok než u spotřebitelského úvěru. Půjčky a úvěry musejí být splaceny většinou do šesti let, ale americkou hypotéku si můžete rozložit na delší dobu, podobně jako hypotéku – například na dvacet nebo třicet let. Splátky jsou pak nižší, i když klient zaplatí výrazně více. Proto americkou hypotéku volí ti, kteří mají problém splácet své půjčky a potřebují snížit měsíční výdaje.

Kdo si může vzít americkou hypotéku

Americká hypotéka je určena poměrně širokému spektru zájemců. Stačí být českým občanem, plnoletý a ve stáří maximálně kolem 70 let (zde se mohou nabídky jednotlivých poskytovatelů lišit). Hlavní podmínkou je vlastnit nemovitost nebo získat souhlas ke zřízení zástavního práva k cizí nemovitosti. Americká hypotéka může být poskytnuta většinou až do 70 % hodnoty nemovitosti. V nabídce jsou i hypotéky ve stoprocentní hodnotě nemovitosti, ty však nemají tak výhodný úrok. Poskytovatelé požadují k nemovitosti odhad, pro který mívají vlastní odhadce. Služby odhadce hradí skoro vždy žadatel.

Jak probíhá americká hypotéka

Základ je všude stejný – sjednání podmínek, odhad nemovitosti a podpis smlouvy o americké hypotéce. Ovšem podmínky, které zájemce musí splnit, se mohou u jednotlivých poskytovatelů značně lišit. Nejpřísnější podmínky mají banky, nebankovní společnosti jsou mírnější, nabízejí americké hypotéky i bez kontroly registrů nebo doložení výše příjmů. Výhodou je možnost sjednání americké hypotéky online – zadáte požadované údaje a poskytovatel vás bude s nabídkou kontaktovat sám.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *