Na co všechno se může využít hypotéka. Na začátku si hypotéky musíme rozdělit na dva typy. Hypotéky účelové a hypotéky neúčelové.

Hypotéka neúčelová

Tuhle hypotéku můžete znát také pod názvem americká hypotéka. Tahle produkt  není ničím vázaná a dá se využít takřka na cokoli. Přesto se nejedná o klasický úvěr. Americká hypotéka se liší v drobných maličkostech. Zejména nese jednu výhodu, a to nižší úroky. Tento druh hypotéky je tedy ve většině případů výhodnější, nežli klasický úvěr.

Hypotéka účelová

Tahle hypotéka je již vázaná. Získané peníze musíme investovat do nemovitosti. Samotný účel hypotéky se už může lišit, nicméně nemovitost je podmínkou.

Příklady využití účelové hypotéky

Nejznámějším případem využití účelové hypotéky je koupě nemovitosti. Kupující si tak pomocí hypotéky osvojí nemovitost do osobního vlastnictví. Je ale spousta dalších způsobů využití účelové hypotéky. Dalším příkladem může být financování výstavby, rekonstrukce nebo modernizace nemovitosti. I na to se hypotéka dá bez problému využít.

Další neobvyklé případy využití účelové hypotéky

Mezi méně obvyklé využití může patřit například koupě družstevního podílu a úhrada členského podílu. Hypotékou si také můžeme zpětně proplatit vlastní finanční prostředky investované do nemovitostí.

Žadatel

Úspěšným žadatelem o hypotéku se může stát každý zletilý občan České republiky. Cizinci jsou podmíněni trvalým pobytem na území České republiky. Před žádáním hypotéky je dobré připravit se na pár skutečností. Banka u Vás bude posuzovat schopnost splácení hypotéky. Tahle schopnost se posuzuje podle faktorů, jako je například dostatečná výše finančních příjmů. Finanční příjem může plynout ze zaměstnání nebo například podnikání. Hypotéku si také můžete pořídit na základě sociálních dávek, což je nejčastěji starobní nebo invalidní důchod.

Doufáme, že Vás náš článek alespoň trochu připravil na uzavření hypotéky.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *