Výhodné studentské půjčky. Studentský život, ač by to mnozí zpochybnili, je finančně velice náročný. Kdo vám bude vykládat o bezplatném školství v naší republice, zřejmě sám dokončil školu už před lety, děti nemá, či nikdy on ani jeho potomci nestudovali. Nejedná se přitom o náklady na bujaré večírky a akce, i když i ty ke studentskému životu patří.

Bez čeho se dnešní student neobejde

V prvé řadě je nutný počítač. Bez něj už dnes nevychodíte ani základní školu. K tomu se pojí náklady za tiskárnu, náplně, papíry. Mnohdy i nemalé částky za speciální, ne právě levné, programy. (Zeptejte se strojařů nebo stavbařů!) Studium jiných oborů zase vyžaduje platby různých pobytů v přírodě, mnohdy se sportovním zaměřením, kdy je nutno vlastnit patřičné (ne zrovna nejlevnější) vybavení, muzikanti si za své musí pořídit velice drahé nástroje, atd., atd. U každé školy najdete něco. Připočítejte náklady na cestovné, ubytování, studuje-li dítě v jiném městě, případně i školné. Znamená to, že děti ze sociálně slabších rodin musí na své sny o studiu rezignovat?

Speciální výhodné studentské půjčky

Aby tomu tak nebylo, objevily se na trhu studentské půjčky v mnoha provedeních. Od těch vysokých, které potomkům musí svými příjmy zaručit rodiče, a jsou určeny právě na školné a jiné pravidelné výdaje, po několikatisícové, kterými lze řešit momentální zvýšené finanční potřeby ihned a nečekat, až dorazí peníze za brigádu nebo příspěvek od rodičů, kteří zas čekají na výplatu. Poskytují je banky i někteří nebankovní poskytovatelé, obvykle za poněkud výhodnějších podmínek, než nabízejí klientům standardně.

Výhody půjčky

Půjčky pro studenty mívají nižší úročení, či jsou oproštěny od poplatků, které musí ostatní žadatelé uhradit. Zároveň jen málokterý poskytovatel požaduje, aby student využil půjčku k předem danému účelu, pořídit si za ni tedy můžete cokoliv – lyže, housle nebo mejdan pro celou fakultu. Je to na vás.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *