Bezúčelová půjčka vám poskytne finance na cokoliv. Nedostatek financí provází řada problémů. Nemůžete zaplatit dítěti školní zájezd či vybavení na sportovní kroužek, protože přišla žádost v nevhodné době před výplatou? Nebo potřebujete nový spotřebič a zrovinka na něj nemáte našetřeno? Ve všech těchto případech vám může pomoct půjčka. Pokud z nějakého důvodu nechcete bankovnímu úředníkovi sdělovat její účel, vezměte si půjčku na cokoliv. Bezúčelová půjčka znamená pro klienty vždycky větší soukromí.

Proč banky chtějí znát účel, na který finance využijete?

Jsou to zejména banky, které chtějí po klientech doložit účel, na který finance potřebujete. Ať už je to stavební materiál, koupě nových spotřebičů nebo něco jiného, musíte v případě zájmu o půjčku účel doložit. K tomu vám poslouží faktury, účtenky či objednávky k dané věci. Takto se banka jistí zejména u větších půjček. Chce mít zkrátka jistotu, že si peníze nepůjčujete jen tak nazdařbůh. Na oplátku vám nabídne nižší úrok, vyšší částku k půjčení a třeba i delší dobu splatnosti. Pokud tedy účel doložíte, považuje vás banka za solidního zájemce a bez okolků vám půjčí. Počítat musíte s nějakým tím papírováním i s delší dobou vyřízení půjčky. Tahle půjčka však nemusí vyhovovat všem, a proto je zde i další možnost – bezúčelová půjčka, kterou si můžete sjednat u bankovních společností stejně jako u těch nebankovních.

Před uzavřením smlouvy si vždy pozorně přečtěte její podmínky.

Bezúčelovou půjčku lze sjednat u bank i u nebankovních společností

Bezúčelová půjčka je půjčka na cokoliv. Při jejím sjednávání tudíž nemusíte dokládat účtenky od spotřebiče nebo objednávku vaší nové kuchyňské sestavy. Jednoduše si půjčku vyřídíte a naložíte s ní podle vašeho nejlepšího přesvědčení. A v tom je ten rozdíl. Klient se nemusí cítit nijak omezeně, protože bankovnímu úředníkovi nemusí pracně vysvětlovat na co půjčku využije. Je to jeho soukromá věc. V každém případě by si však měl dát pozor na její řádné splacení.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *