Exekuci můžete zastavit půjčkou. Lidí, kteří nezvládají splácení svých dluhů, stále přibývá. Pokud k nim patříte také, začněte situaci řešit včas. I kvůli malé dlužné částce můžete přijít o svou nemovitost. Máte už exekuci? Pak se ji pokuste zastavit. Právě vlastnictví nemovitosti vám dává možnost zařídit si půjčku na vyplacení dluhů a zastavení exekuce Budete muset použít nemovitosti jako zástavu, ale zůstanete jejími vlastníky a můžete se zbavit i dalších dluhů.

Exekuci můžete zastavit půjčkou – Základem je řešit situaci včas

V situaci, kdy vám hrozí exekuce, je již pozdě na dobré rady typu nezadlužovat se, zbytečně neutrácet a mít dostatečné finanční rezervy. Mnohdy může kritickou situaci zavinit souhra nešťastných náhod. Když již není čas na rozvažování o tom, co by mohlo být, kdyby se vše vyvíjelo jinak. Je potřeba jednat. K řešení rozhodně nevede ignorování upomínek nebo úředních obsílek či dokonce soudních výzev. Pro většinu věřitelů je jednodušší dohodnout se s dlužníkem na úpravě splátkového režimu či odkladu splátek, pokud je předpoklad, že se tak půjčka bude splácet, i když o něco pomaleji.

Než dojde k exekuci

Exekuce by neměla dlužníka překvapit. Ještě před ní probíhají určité úřední kroky, její návrh je podložen soudním rozhodnutím. To by nebylo vydáno bez řádného vyrozumění dlužníka o tom, že má neuhrazenou pohledávku. O tuto možnost se však člověk může připravit, pokud nepřebírá korespondenci nebo není v místě trvalého bydliště. Proti nařízení exekuce je možno se odvolat, ale ne ke všem námitkám musí soud přihlédnout. Odvolání vám pomůže například tehdy, jestliže ještě před samotným nařízením exekuce dluh uhradíte.

S pomocí půjčky na exekuci nemusí dojít

Jednejte rychle a konsolidujte své finance. Najděte poskytovatele půjček na exekuci a pročtěte si důkladně podmínky půjčky. Jak velká bude vaše půjčka, to záleží na hodnotě nemovitosti, která bude pro tuto půjčku zástavou. Zaplatit budete muset i náklady exekučního řízení. Je nutno počítat s tím, že značně přeplatíte, ovšem nepřijdete o majetek, nebudete mít obstavený účet a budete nadále moci žít normálním životem. Půjčku na exekuci však musíte splácet bez výjimek, jinak vám hrozí velmi nepříjemné sankce.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *