Půjčky oproti zástavě nemovitosti. Potřebujete si půjčit určitou hotovost a nedisponujete pravidelným příjmem od vašeho zaměstnavatele nebo nepodnikáte? Pak je vaše cesta k finančním prostředkům poměrně trnitá. Jednou z alternativ jsou bezesporu půjčky spojené se zástavou nemovitosti. Setkat se s nimi ale můžete i v podobě hypotečních úvěr, které se s pouhým prokázáním platu nemohu smířit. Půjčka je totiž enormně vysoká a typická také dlouhodobou splatností. Pokusme se tedy podrobněji a zástavu nemovitosti podívat, a to u různých typů úvěrů.

Čím se vyznačuje půjčka oproti zástavě nemovitosti?

Tento úvěr je typický zejména tím, že daná zástava funguje jako záruka toho, že daný dlužník je dostatečně bonitní. Z drtivé většiny slouží jako zástava nemovitost, a to z jednoho jediného prostého důvodu. Její hodnota je mnohem vyšší, než by tomu bylo u jakýchkoli movitých věcí. U hypoték se jednoznačně jedná o nemovitosti s vysokou hodnotou, které jsou schopny pokrýt vcelku vysoký úvěr. V současnosti jde o maximálně 90 % z ceny daného objektu.

Největší výhody půjčky oproti zástavě nemovitosti

Plusů u tohoto typu půjčky může být hned několik. Začít bychom měli zejména absencí jiných záruk. U mnohých nebankovních půjček již není zapotřebí, abyste jako dlužník ručil ještě něčím jiným. Nebudete muset obtěžovat jinou osobu, aby vám soužila jako ručitel a také nebude nezbytné, abyste se prokazovaly pravidelným příjmem. Vyjma hypoték, u těch bankovních se bez prokázání pravidelného příjmu prostě a jednoduše neobejdete.

Nevýhody úvěru se zástavou nemovitosti

Největším úskalím celého úvěru je fakt, že může dojít ke ztrátě nemovitosti. Jestliže v ní navíc bydlíte, budete muset řešit existenční problémy. Dalším úskalím je ocenění dané nemovitosti. Měl by jej řešit znalec z oboru, který opravdu zná cenu objektů. U hypoték ale mají banky většinou již své smluvní partnery. Výběr tedy neexistuje.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *