Jak rychlé jsou rychlé půjčky, na českém finančním trhu se to jen hemží společnostmi, které nabízejí zájemcům tzv. rychlé půjčky – a rozhodně nestrádají nedostatkem zájmu klientů. V čem spočívá kouzlo rychlých půjček? Proč tolik lidí slyší na reklamní slogany, které nabízejí peníze ihned?

Rychlá půjčka v řádu dní, hodin i minut

Přestože pod pojmem rychlá půjčka nabízejí své finanční produkty mnozí, doba, po kterou vyřízení rychlé půjčky a převod peněz na účet zájemce trvá, se u různých společností výrazně odlišuje, a to jednak v závislosti na výši požadované částky, jednak na obchodních podmínkách konkrétního poskytovatele. Zatímco jedna společnost nabízí vyřízení rychlé půjčky během dvou dnů, jiná do dvou hodin a ještě jiná do patnácti minut.

Obecně čím více tím déle

S opravdu rychlým vyřízením půjčky v řádu několika málo minut nebývá problém, žádá-li klient o relativně nízkou částku ve výši jen několika stokorun nebo pár tisíc. Na trhu operuje celá řada společností, které se právě na tyto produkty specializují. Pod názvem rychlá půjčka jsou však nabízeny často i půjčky stotisícové podmíněné např. zástavou nemovitosti. Zde pak je nutno počítat s prodloužením doby nutné k vyřízení půjčky, která se protáhne minimálně o znalecký odhad nemovitosti a formality spojené s oficiálním zápisem zástavy.

Proč jsou rychlé půjčky populární?

Jak je možné, že tolik společností nabízejících v podstatě totožný produkt stále prosperuje a na trhu se najde místo ještě i pro nově vznikající? Současná konzumní společnost jim dává zelenou. Peníze, víc peněz, než má k dispozici, potřebuje v podstatě každý. Formality spojené s vyřízením půjčky v bance však mnohé odradí. Rychlé půjčky právě tuto administrativní zátěž v naprosté většině případů odbouraly. Poskytovatelé vám půjčí bez zkoumání výše vašich příjmů, bez nahlížení do registru dlužníků. A právě tato skutečnost může být pro mnohé podstatná.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *