Půjčky se zástavou nemovitosti, Každý, kdo někdy potřeboval opravdu velký obnos peněz, se jistě setkal s úvěry nebo půjčkami se zástavou nemovitosti. U půjček na vysoké částky bývá totiž požadováno zajištění – někdy ručitelem, movitými věcmi, ale nejčastěji se jedná o zástavu nemovitosti. Tímto způsobem se poskytovatel půjčky zajišťuje pro případ, že by dlužník přestal splácet. Půjčky se zástavou nemovitosti nepatří k rychlým půjčkám. Protože jejich dokumentace je poměrně složitá a od budoucího dlužníka jsou požadovány také různé doklady a potvrzení.
Jaké jsou půjčky se zástavou nemovitosti
Půjčky oproti zástavě nemovitosti naleznete v nabídce bankovního i nebankovního sektoru. Většinou se jedná o klasické nebo americké hypotéky, ale zástava může být využita i pro jiné typy půjček, například pro půjčky konsolidační nebo na vyplacení exekuce. Zástava ve prospěch věřitele je evidována na katastrálním úřadu a vlastník s nemovitostí nemůže volně nakládat. Hypotéku však můžete využít pouze na úpravu nemovitosti. Neúčelová je např. americká hypotéka nebo některé půjčky se zástavou nemovitosti, které nabízejí nebankovní společnosti.
Nemovitost je jistotou pro poskytovatele
Vysoko částku nelze získat lehko. Pokud jste však vlastníky nemovitosti, pak máte vyhráno, jsou zde půjčky oproti zástavě. S nemovitostí, která není zatížena jinou půjčkou, můžete uspět jak v bankovním, tak v nebankovním sektoru. Zájemce o půjčku, který žádnou nemovitost nemá. S žádostí o vysokou půjčkou u banky většinou neuspěje a stejně dopadne i u většiny nebankovních společností. Naopak vlastník nemovitosti má šanci získat až 70 % z hodnoty nemovitosti. Půjčky na zástavu můžete využít na cokoli. Na nákup bytového zařízení nebo nového vozu, na konsolidaci půjček, na vyplacení exekuce nebo na jakýkoli jiný účel.