Půjčka pro důchodce. Skoro každý člověk má dnes problém vyjít s penězi. Lidé, kteří jsou odkázáni na důchod, mají navíc potíže s neočekávanými výdaji, a měli by zájem o půjčku. Banky jim však půjčit nechtějí právě proto, že mají jen důchod, který jen tak tak pokrývá jejich výdaje. Dostane – li se důchodce do finančních potíží, které by vyřešila menší půjčka, může se obrátit na nebankovní společnosti. Zde sice nezíská nijak vysokou částku, ale i malá půjčka v určité situaci pomůže.

Půjčka pro důchodce se prodraží

Půjčku pro důchodce nabízejí jen některé nebankovní společnosti. Tato půjčka je totiž značně riziková, proto se půjčuje maximálně v řádu desetitisíců a mnohdy je vyžadována zástava. Riziko si nebankovní společnosti vyvažují vysokými úroky a poplatky, RPSN. Za to, že důchodce značně přeplatí, má však šanci získat půjčku, kterou by jinde nedostal. Výhodou půjčky pro důchodce je to, že je neúčelová, není tedy potřeba dokládat, na co byla půjčka použita.

Podmínky schválení jsou příznivé

I když půjčka pro důchodce rozhodně nepatří k nejlevnějším, její získání je snadné. Není nutno platit poplatek předem, dokládat příjem (maximálně bude požadován výměr důchodu), většinou se ani nekontrolují registry dlužníků. Podmínkou je pouze svéprávnost a trvalý pobyt na území ČR. Navíc vše proběhne rychle a jednoduše, v případě malých půjček obratem, pokud jsou v pořádku všechny údaje a doklady. Často lze půjčku pro důchodce vyřídit online a není potřeba navštěvovat žádnou pobočku.

Jak zažádat o půjčku

Žádost o půjčku je velice snadná. Stačí kontaktovat zástupce společnosti a vše vyřídit při osobním setkání nebo telefonicky. Ještě snadnější je žádost online – stačí vyplnit jednoduchý formulář žádosti na stránkách poskytovatele půjčky pro důchodce a vyčkat, zda bude žádost schválena. Pak už stačí čekat na výplatu peněz. Někdy se s žadatelem ještě telefonicky spojí pracovník poskytovatele, aby doplnil údaje, a pak už nic nebrání vyplacení půjčky pro důchodce.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *