Kreditní karta u banky. Potřebujete nutně hotovost a hlavou se vám honí výběr z vaší kreditní karty? Ve většině si nechte zajít chuť. Někdy je sice úrok celkem přijatelný, u většiny kreditek vás to přijde hodně draho. Vzhledem k tomu, že je na českém trhu více než 50 druhů kreditních karet, výběr té nejvýhodnější vám zabere nějaký ten čas. Záleží však také na vás. Pokud chcete z kreditky vybírat, je dobré si zjistit úrok z výběru hotovosti a podle toho najít vhodnou společnost nabízející tento produkt. Úrok z výběru hotovosti banka počítá hned po výběru hotovosti z bankomatu. Lhůta bezúročného období se na tento úrok nevztahuje.

Kreditní karta u banky – Kde je výběr nejlevnější?

Nejlevnější úrok najdete pouze v Komerční bance, která má úrok 9,99% p.a., těmi jsou Platinum Visa a Mastercard Platinum, a v Diners Club, který si účtuje úrok 9,90% p.a.. Ostatní banky už si za tuto službu účtují úrok vyšší.

Které jsou ještě přijatelné?

Úrok do 20% p.a. vám nabídnou pouze 4 bankovní instituce. Není to sice nízký úrok, ale v nutných případech se dá přijmout. Jsou to:

– UniCredit bank s úrokem při výběru od 15,96% p.a.

– Moneta money bank s úrokem 17,88% p.a.

– ZUNO bank s úrokem 18,99% p.a.

– ČSOB s úrokem od 17,9% p.a.

U většiny bank se setkáte s úrokem nad 20% p.a.. Za výběr se u těchto institucí můžete setkat až s úrokem 25% p.a.. Tyto karty nabízejí v ZUNO bank, ESSOX, Cetelem, Era, ČSOB, KB, Raiffeisenbank, CFH, Moneta, UniCredit bank, mBank, Česká spořitelna a Cofidis.

Vzít si kreditní kartu u ČSOB se už v případě výběru nevyplatí u kreditní karty pro studenty. Ta si za výběr účtuje úrokovou sazbu ve výši 21,9% p.a..

Pak jsou na trhu také instituce, které vás svým vysokým úrokem přímo zrujnují. Tam už se úrok za takový výběr pohybuje až v rozmezí 25% p.a. až 30% p.a..

Jsou to kreditní karty od Tesco finanční služby, Home credit, ESSOX, Sberbank a některé kreditní karty od Moneta money bank a Raiffeisenbank.

Tady už se opravdu nevyplatí vybírat, ani v té největší nouzi.

U společností nabízejících kreditní karty platíte za výběr hned dvakrát. Nejprve za samotný výběr, pak ještě za zmíněný úrok. Za takový výběr počítejte s částkou od 100 Kč a výše.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *