Rychlá půjčka nebo kreditní karta. Na popularitě v poslední době získávají rychlé půjčky. Lidé touží po mnoha předmětech nebo potřebují rychle vyřešit nějaký finanční problém a právě rychlé půjčky jim to umožňují. Člověk zažádá telefonicky nebo online a do několika minut nebo hodin má peníze na účtu. Před nástupem rychlých půjček lidé pro tyto účely více využívali kreditní karty. Co je tedy výhodnější – rychlá půjčka nebo kreditní karta?

S kreditní kartou půjčka zdarma, ale…

Za výhodu kreditní karty bývá považováno to, že si můžete zvolit limit a půjčku opakovat. Když stihnete peníze vrátit v bezúročném období, máte půjčku zdarma. T oje sice velká výhoda, ale jen málo lidí zvládá využití kreditní karty tímto způsobem. Naopak – vyšší limit na kartě láká člověka k tomu, aby utratil více, než ve skutečnosti potřebuje, a pak platí vysoké úroky. Navíc u kreditní karty je nutno zaplatit také poplatek za výběr z automatu, což není zanedbatelná částka. U rychlé půjčky si půjčujete pouze nutnou částku. Za nízké půjčky do 5 000 Kč se neplatí úroky, ale vysoké jednorázové poplatky.

Rychlá půjčka nebo kreditní karta – Rychlé vyřízení úvěru

Jak z kreditní karty, tak z rychlé půjčky můžete získat peníze velice rychle. U rychlé půjčky musíte o úvěr požádat. Vše lze vyřídit online a velice rychle. Nemusíte dokládat žádná potvrzení, jen vyplnit formulář a počkat na schválení. Pokud máte vyřízenou kreditní kartu, můžete z ní čerpat do výše limitu, ovšem počítejte s vysokými úroky a poplatky za výběr a vedení účtu. Finance z rychlé půjčky dostanete na účet, peníze z kreditní karty musíte vybrat prostřednictvím bankomatu nebo zaplatit přímo kartou.

Kolik vlastně za půjčku zaplatíte?

U rychlé půjčky již při podání žádosti víte, kolik zaplatíte navíc. To u kreditní karty těžko spočítáte, protože peníze můžete využívat stále dokola. Úroky jsou však vysoké, někdy i více než 20 %. Půjčit si prostřednictvím kreditní karty může tedy vyjít také draho. Zkuste uvážit, která možnost je pro vás výhodnější, zda dokážete dodržet bezúročné období nebo zda si půjčíte jen nejnutnější částku. V každém případě platí, že jak rychlá půjčka, tak kreditní karta patří k dražším půjčkám, a měli byste si dobře rozmyslet, jestli je to opravdu to nejlepší řešení pro vaši situaci.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *