I kontokorent a kreditní karta jsou půjčky. Potřebujte menší půjčku a nemůžete požádat příbuzné nebo známé nebo nechcete, aby se o vašich finančních potížích vědělo? Zvažujete, že byste si vzali půjčku, ale nevíte jakou a kde? Pokud nepotřebujete velkou částku, měli byste zauvažovat spíše o zřízení kontokorentu k vašemu běžnému účtu nebo kreditní kartě. Můžete si tak poměrně rychle a bez velkých obtíží půjčit potřebnou částku a zase ji rychle vrátit. V takovém případě ani nepřeplatíte příliš mnoho.

Jak funguje kontokorent

Kontokorent vám umožní překročit zůstatek na vašem účtu do předem sjednané výše. Musíte mít účet v bance a k němu vám banka po určité době nabídne možnost využít financí navíc, když se vám peněz na účtu nedostává. Podle toho, kolik peněz si na účet posíláte, stanoví vám banka povolenou výši přečerpání. Kontokorent není nabízen každému, zájemce musí mít dostatečnou bonitu a musí být spolehlivý a mít pravidelné příjmy. Také je nutno počítat s tím, že budou kontrolovány registry dlužníků, zda klient nemá někde záznam a zda není předlužen.

S kreditní kartou můžete ušetřit

Ač se to zdá k neuvěření, s kreditní kartou lze i ušetřit. Pokud víte, jak na to, můžete kreditní kartu využít jako bezúročnou půjčku. Každá karta má totiž stanovené bezúročné období, většinou do padesáti dnů od čerpání. Pokud peníze splatíte v této lhůtě, nebudete platit žádné úroky. Bezúročné období se však vztahuje pouze na platby kartou, nikoli na výběry z bankomatu. Také to, kdy bezúročné období začíná a kdy končí, je důležité, abyste zaplatili včas a toto období nepřekročili.

Kreditní karta a kontokorent nejsou dlouhodobé půjčky

Kreditní kartu i kontokorent můžete čerpat opakovaně, ale musíte počítat s tím, že při tomto způsobu využití zaplatíte poměrně dost peněz navíc. Úroky u kontokorentu i kreditní karty jsou dost vysoké. Vyplatí se půjčit si a rychle vrátit, pokud si však vyberete plnou částku a postupně splácíte, budete platit jak poplatky, tak úrok. Pak by bylo vhodné uvažovat o jiném typu půjčky.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *