Půjčka rychlá nebo kreditní karta, potřebujete rychle půjčit a přemýšlíte o tom, kterou půjčku si vybrat? Většinou budete volit mezi rychlou půjčkou, kontokorentem nebo kreditní kartou. Kontokorent je svázán s vlastnictvím běžného účtu, ale pokud chcete nezávislou půjčku, budete váhat mezi kreditní kartou a rychlou půjčkou. Co je tedy výhodnější a populárnější? Kreditní karty jsou tradiční, rychlé půjčky jsou zase trendy. Nabídka jak kreditních karet, tak rychlých půjček je neobyčejně bohatá a stále se rozšiřuje.

Rychlá půjčka během několika minut

Rychlá půjčka láká zájemce hlavně proto, že je vyřízena během chvilky a v případě schválení jsou vaše finance stejně rychle na účtu. Půjčíte si pouze tolik, kolik skutečně potřebujete. Pokud půjčka nepřekročí určitou částku, není považována za spotřebitelský úvěr a může tak mít velmi různou podobu. Za tyto půjčky se často neplatí úrok, ale poplatek za poskytnutí půjčky. Ten je značně vysoký, ovšem jeho výše se velmi liší podle poskytovatele.

Vyřízení rychlé půjčky je jednoduché

Na rychlé půjčce je velmi přitažlivé i její nenáročné vyřízení. Stačí vyplnit online formulář nebo požádat pomocí SMS. Některé rychlé půjčky vyřídíte online celé, některé s pomocí operátora, který se s vámi po vyplnění spojí. Stačí doklad totožnosti, málokdy je požadováno potvrzení příjmu, některé půjčky jsou i bez kontroly registru dlužníků. Šanci získat tyto půjčky má opravdu každý – studenti, matky na mateřské, důchodci, nezaměstnaní – i když jen v omezené výši. Výši poplatků víte dopředu, takže si můžete vybrat takovou půjčku, která vám bude opravdu vyhovovat.

Kreditní karty jsou jiné

Kreditní karta má také své přednosti. Můžete si půjčit do určitého limitu, a pokud byste plně využili bezúročné období, nezaplatíte nic navíc. To však umí jen málokdo. Naopak, s kreditní kartou se často utratí více, než bylo původně zamýšleno. Úroky jsou zde dost vysoké, poplatky za vedení účtu a výběry z bankomatu také. Lze však splácet pouze minimální částku, limit na kartě lze měnit a peníze si můžete půjčovat opakovaně. Každý zájemce o rychlou půjčku si musí rozmyslet, co je pro něj opravdu výhodnější.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *