Půjčky bez bankovního registru nejsou jen pohádkou, největším problémem žadatelů o půjčku je povinnost bankovních úředníků nahlížet do registru dlužníků. Právě kvůli toho odchází řada žadatelů o půjčku s nepořízenou. Banky jednoduše chtějí mít jistotu, a proto při každé půjče nahlížejí do registru dlužníků (u nás je nejznámější SOLUS, ale jsou i další). Přitom dnes nejsou tyto půjčky jen pohádkou, nýbrž realitou.

Jak funguje registr dlužníků?

Jak už z názvu vyplývá shromažďuje registr dlužníků seznam jmen všech osob, které čerpají úvěr nebo hypotéku. Někteří mají za to, že když svůj úvěr splatili řádně a včas, v registru dlužníků záznam nemají. To však není pravda. Ve skutečnosti nabízí registr dlužníků finanční historii i těch, kteří svůj úvěr již splatili. V tomto případě vám může kladná historie vašich řádných splátek pomoci dostat další úvěr. Registr dlužníků využívají hlavně banky, pak i některé nebankovní společnosti, dnes dokonce i mobilní operátoři. Nahlížejí do něj pokaždé před schválením půjčky. Podle zápisu se rozhodnou, zda klientovi půjčí či nikoliv. I přesto, že registr dlužníků bankám i nebankovním společnostem nabízí výhodu v podobě jistoty, některé nebankovní společnosti jej nepoužívají. Půjčky bez bankovního registru jsou tak snadněji dostupné pro každého i pro dlužníky.

Jaké výhody mají půjčky bez bankovního registru?

O tyto půjčky si můžete zažádat hlavně u nebankovních společností. Jejich největší výhodou je pak dostupnost pro každého i rychlost vyřízení. Je jasné, že nepříznivý zápis v registru dlužníků můžete získat i po tom, co omylem zapomenete na jednu splátku. V tomto případě vás banky mohou považovat za rizikového. U půjčky bez bankovního registru se vám toto stát nemůže. Na půjčku tak dosáhnou i dlužníci. Především ti by si pak měli dát pozor na řádné splácení.

Půjčky bez bankovního registru nejsou jen pohádkou, nýbrž realitou vyřízenou za pár minut. K řešení krátkodobé finanční tísně je můžete využít i vy.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *