Nebankovní půjčka bez registru, mluvíme-li o půjčkách bez registru, vždy se jedná o půjčky poskytované nebankovní finanční institucí, tedy tzv. nebankovní půjčky. Právě nahlížení, respektive nenahlížení do registrů je jedním z nejdůležitějších rozdílů mezi bankovními a nebankovními půjčkami. Přičemž banky do příslušných registrů vždy nahlížejí, zatímco jiné finanční instituce do nich zpravidla nenahlížejí.

Vynechání nahlížení do registrů se tak stává hlavní konkurenční výhodou nebankovních institucí oproti těm bankovním. Protože toto dělá z nebankovních půjček velmi dostupnou půjčku pro téměř každého jedince.

Je tedy jasné, že údaj „bez registru“ u nabídky půjček představuje pro zájemce o půjčku velké lákadlo, protože je předzvěstí jednoduchého a rychlého získání půjčky bez větších komplikací. Co však u zájemců velmi neoblíbené registry vlastně jsou? Jedná se o:

    • Bankovní registr klientských informací – obsahuje pozitivní a negativní informace o klientech bank, o jejich dluzích, platební morálce apod.,
    • Nebankovní registr klientských informací – obsahuje obdobné informace jako předchozí registr, ale vedle těchto údajů z bank obsahuje také informace od nebankovních institucí,
    • registr SOLUS – do něhož jsou např. zahrnuty také informace od mobilních operátorů.

Pokud tyto výše uvedené registry obsahují o zájemci o půjčku negativní informaci, má tento zpravidla mizivou šanci získat bankovní půjčku. A právě pro tyto zájemce o půjčku fungují na finančním trhu také nebankovní půjčka bez registru, jejichž výhodou je jejich vysoká dostupnost téměř pro každého, i když bohužel za vyšší cenu než u bank.

V dnešní době již na českém finančním trhu funguje velké množství nebankovních finančních institucí zaměřených na půjčování peněz. Proto je velmi vhodné obrátit se na některou ze zákazníky prověřených společností, jako je např. Cetelem, Cofidis, HomeCredit, Provident a další.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *