Co (ne)dělat v případě exekučního řízení v kostce? Exekuce rozhodně není proces, jež přichází během jedné noci. K exekučnímu řízení musí dojít postupem času. Pokud nebudete své finanční závazky plnit a věřitelé zcela ignorovat, můžete v rámci několika měsíců očekávat dopis ohledně exekučního řízení. S ignorováním si ničemu nepomůžete a celou situaci jen zhoršíte. Poradíme vám, proč je dobré s exekutorem komunikovat, jestliže dojde až k tomuto řízení.

Exekuční řízení je zahájeno a čeká vás návštěva exekutora?

Tady už máte jedinou možnost a tím je komunikace s exekutorem. Většina lidí si myslí, že je chce exekutor zničit nebo jim jinou formou uškodit. Exekutor pouze plní svou činnost a snaží se tak po dlužníkovi vypomoci dluh, který má vůči věřiteli, popřípadě věřitelům. Rozhodně si nemyslete, že jim tyto úkony dělají radost. Jsou to lidé stejně, jako my, a tak je potřeba začít jednat. Jednou z nejlepších možností je komunikace. Jak komunikovat s exekutorem? Svým způsobem i v tomto případě máte jedinou možnost.

Snažte se s exekutorem domluvit. Čím dříve budete s exekutorem komunikovat, tím lépe pro vás, protože bude daná osoba otevřenější, co se týče samotné domluvy. V žádném případě tento proces nedokládejte na pozdější časy. Snažte se exekutorovi navrhnout splátkový kalendář. Pobavit se s nim můžete i o jiné možnosti, jak uhradit dluh v co nejvyšší možné výši a v nejkratším čase. Určitě tím ale nic nepokazíte, ba naopak. Začnete-li s exekutorem komunikovat, získáte tím přinejmenším plusové body.

Exekučního řízení – Co nedělat a čemu se vyhnout?

Mnoho lidí neumí s exekutory jednat, což je pochopitelné, protože jsou to lidé, které nechce mít před svým bytem nebo domem žádný obyvatel České republiky. Jestliže k tomuto procesu dojde, vyhněte se agresivnímu chování. S agresivním chováním si dveře před exekutorem plně zavřete a už s ním nebude možná žádná komunikace. Kromě toho si exekutor přivolá na pomoc policii České republiky a může být s vámi zahájeno i trestní řízení.

Poslední věci, která se nedoporučuje je ignorování. O ignorování jsme vám sdělili pár zásadních informací již na začátku tohoto článku. Opět si tím pouze uškodíte a další komunikace už nebude s exekutorem možná.

By admin