Konsolidace úvěrů není zázrak, ale pomoci může pomoci- Nabídky sloučení úvěrů do jednoho neboli konsolidace půjček na vás útočí na každém rohu, v rozhlasu, v televizi, na internetu. Co to je konsolidace a komu je určena? Jak již bylo řečeno, jedná se o spojení více půjček či úvěrů do jednoho. Konsolidace představuje pohodlné řešení pro ty z nás, kteří chtějí zpřehlednit své závazky, snížit své měsíční splátky a přesto ještě ušetřit. Máte finanční závazky u některé z bank nebo nebankovních společností? Jste vlastníkem více kreditních karet, čerpáte kontokorent ke svému účtu? Pak jste ideálním kandidátem pro konsolidaci.

Konsolidace bankovní i nebankovní

O konsolidaci svých půjček můžete požádat jak v bance, tak u nebankovní společnosti. Nejedná se o zázrak, ale v určité situaci může sloučení půjček značně pomoci. Zbavíte se papírování kolem většího množství půjček, ušetříte za poplatky, a pokud máte půjčky s vysokým úrokem, jistě získáte úrok nižší. Konsolidaci schválí banky jen zcela bezproblémovým klientům, kteří mají dostatečně vysoké příjmy a nejsou předluženi. Samozřejmostí je čistý registr dlužníků. Nebankovní společnosti tak náročné nejsou.

Sloučit půjčky můžete i online

Zažádat o konsolidaci můžete i online, ovšem stejně budete muset dodat podklady k půjčkám, které chcete sloučit, tzn. smlouvy, doklady o splácení a podobně. Na webu poskytovatele vyplníte formulář a pak už pokračujete podle pokynů. Žádost lze podat i po telefonu a s operátorem poskytovatele vyřídit vše potřebné. Nepotřebujete ani ručitele, ani nemovitost jako zástavu. Chcete-li konsolidací řešit krizovou finanční situaci, zažádejte si včas, aby vaše půjčky nebyly v době žádosti po splatnosti.

Konsolidace úvěrů má i další výhody

Pokud se vám podaří konsolidovat půjčky tak, že snížíte úrok a zbavíte se poplatků, bude pro vás konsolidace výhodná. Někdy se však nabízí snížení plátek za cenu prodloužení doby splatnosti, což již výhodné není. Výdaje si můžete pojistit, a pokud byste někdy měli problémy se splácením, lze si splátky odložit nebo v průběhu splácení měnit jejich výši. Každý poskytovatel má odlišné podmínky, lze samozřejmě využít i různých slevových akcí.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *