Konsolidace půjček sníží splátky, ale nezlevní půjčku. Splácíte větší množství půjček, ztrácíte přehled a máte obavy, abyste se neopozdili se splátkami? Nebo máte pocit, že vám splátky přerůstají přes hlavu a že byste splácení nemuseli zvládnout? Jistě jste už někdy slyšeli spojení konsolidace půjček. Pokud jste v obtížné finanční situaci, mohla by pro vás konsolidace půjček být řešením. Je však potřeba uvědomit si, že i když reklama říká, že zaplatíte méně, je to pravda jen zčásti.

Konsolidace půjček sníží splátky – Celkově pravděpodobně přeplatíte

Zaplatíte méně pouze na splátkách, což však bývá vyváženo prodloužením doby splácení, takže celkově můžete zaplatit vyšší částku. Při konsolidaci půjček však ušetříte na poplatcích za vedení úvěru a dalších platbách spojených s úvěrovým účtem, protože místo několika úvěrů budete mít jen jeden. Nižší splátka vám může vyřešit vypjatou finanční situaci a odvrátit hrozbu rodinnému rozpočtu, takže konsolidace půjček nakonec může velice pomoci.

Co vše lze konsolidovat

Záleží na poskytovateli konsolidované půjčky, které úvěrové produkty povoluje sloučit. Většina finančních institucí, zabývajících se půjčkami a úvěr, umožňuje zahrnout do konsolidace půjček jak bankovní tak nebankovní úvěry, kontokorenty i kreditní karty. Konsolidací půjček může být i americká hypotéka, kdy konsolidaci půjček zajistíte zástavou nemovitosti.

Jaká konsolidace půjček je výhodná

Podle čeho byste si měli vybrat konsolidaci půjček výhodnou právě pro vás? Zkontrolujte si RPSN poskytované půjčky. Měla by být co nejnižší. Splacení vašich předchozích úvěrů by mělo být s co nejmenšími sankcemi, jinak by se vám konsolidace půjček nemusela vyplatit. Také doba splatnosti je důležitá. Má-li konsolidace půjček snížit vaše úvěrové zatížení, měla by být doba splácení co nejdelší. Výhodné pro klienta by mělo být i předčasné splacení půjčky bez větších sankcí.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *