Konsolidace půjček nemusí být řešením pro každého. Určitě jste někde zaslechli, že máte – li větší množství půjček a nezvládáte splácení, bude pro vás výhodným východiskem konsolidace půjček. To může být pravda, ovšem jen za určitých podmínek. Konsolidace půjček totiž nemusí být umožněna každému zájemci. I když se na první pohled zdá, že spojení půjček do jedné bylo zavedeno právě pro ty, kteří mají se splácením velkého množství půjček problémy, není tomu přesně tak, a jestliže se spolehnete na to, že potíže odstraníte s pomocí konsolidace, můžete být i zklamáni.

Co je konsolidace půjček a jaké má výhody

Konsolidací je míněno sloučení více půjček do jedné, čímž se odstraní placení více poplatků a platí se pouze jedna splátka místo několika splátek v různých termínech. Pokud byste chtěli výrazně snížit i měsíční splátku, lze prodloužit dobu splácení. V takovém případě musíte ovšem vzít v úvahu i to, že celkově zaplatíte více. Potřebujete-li však nutně snížit měsíční výdaje, může pro vás být právě konsolidace dobrým řešením. Vyberete si nabídku, která je pro vás nejvýhodnější, dodáte smlouvy k různým půjčkám a úvěrům a dohodnete si výši a termín splátek. Pokud vám vše vyhovuje, podepíšete smlouvu a vše ostatní za vás vyřídí poskytovatel konsolidace půjček.

Komu je konsolidace půjček určena

I když to tak vypadá, není konsolidace půjček určena dlužníkům, kteří již měli problémy se splácením, lidem, kteří mají příliš mnoho půjček nebo úvěrů, žadatelům s nízkou bonitou a podobně. U těchto lidí není totiž záruka, že budou platit pravidelné splátky a nebudou si brát další úvěry. Každý žadatel projde důkladnou prověrkou. To platí zvláště u bank. Kritéria nebankovních společností jsou mírnější, ale přesto ani zde nemá šanci na umožnění konsolidace každý zájemce.

Kdy se spojení půjček vyplatí

Zažádat můžete o konsolidaci jak u bankovní, tak nebankovní společnostiKonsolidovat můžete půjčky i úvěry, kontokorenty i kreditní karty. Není možno konsolidovat stavební spoření nebo hypotéky. Pokud máte více závazků s vyšším úrokem a nejrůznějšími poplatky, určitě se vám vyplatí o spojení půjček uvažovat. Můžete získat výhodnější úrok, zbavit se poplatků a skutečně platit menší splátku, aniž byste prodloužili dobu splatnosti. Máte – li zájem o výrazné snížení splátek, můžete úměrně prodloužit dobu splácení. Konsolidace pak nebude tak výhodná, ale snížení splátek může ulevit rodinnému rozpočtu.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *