Konsolidace půjček – pomůže i vám? Dlužíte, ne snad více, než je únosné, ale splátky vám přesto přerůstají přes hlavu? Stále se vám zdálo, že na tohle ještě máte, že tohle si přece se svými příjmy můžete dovolit – a naráz se celý váš pracně budovaný domeček z karet sesypal?

Splátky, kam se podíváš

Pětistovka se možná nezdá být tak moc, ale když se připočte k nájmu, energiím, leasingu za auto, telefonnímu účtu a dalším pravidelným platbám – a když jaksi časem není jedna, ale tři nebo čtyři – a do toho vám dá naposledy sbohem pračka a přijde nechutně vysoké roční zúčtování za elektřinu… No co si budeme vykládat! Téhle situaci už se prostě říká problém.

Konsolidace půjček pomůže – Jaké máte možnosti?

Přiznejme si to, moc jich není. A žádná není ideální. Můžete platit jako šílení, najít si druhou práci, dělat přesčasy, sebrat dětem kapesné – a možná to i zvládnete, pokud jste se vzpamatovali včas. Můžete hrát mrtvého brouka. Nekomunikujte s věřiteli, neplaťte, vyčkávejte. Výsledek se brzy dostaví v podobě exekuce na váš plat nebo majetek. Plaťte jen někomu – ostatní mohou počkat. A k exekuci vás možná ještě čeká žaloba za poškozování věřitele. A pak je tu možnost konsolidace, kterou dnes už nabízí téměř každá finanční instituce.

Jedna půjčka, jedna splátka

Konsolidace znamená sloučit všechny půjčky do jedné s jedinou v součtu nižší splátkou. Nese s sebou ovšem i prodloužení doby splatnosti a s tím spojené vyšší náklady ve formě úroků. Ovšem stále nižší než pokuty a penále za nedodržení splátkových kalendářů, které by dřív nebo později přišly nevyhnutelně na řadu.

Konsolidace půjček pomůže – Vyžaduje sebekázeň

Konsolidovat půjčky zní jednoduše a rozumně. Vyžaduje to však jednu podstatnou věc. Změnit veškeré své dosavadní vzorce chování. Nakumulovaly se vám dluhy – nelžete si do kapsy, na vině jste sami. Ničemu nepomůže, jestliže se i nadále budete chovat stejně. Velice brzy byste byli tam, kde jste začali.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *