Je konsolidace půjček výhodná. Vzít si půjčku může být velice lákavé – na dovolenou, na nové spotřebiče, na vybavení bytu – možností je bezpočet. Pokud však člověk podlehne většímu množství těchto nabídek, může se stát, že mu na splácení půjček odchází velká část příjmů a občas tyto finance v rodinném rozpočtu schází a omezují běžný rodinný život. I takovou situaci je možno uspokojivě vyřešit – konsolidací neboli sloučením půjček. Lze tak snížit splátky i celkovou finanční zátěž – jen je potřeba vybrat si z velkého množství nabídek právě tu nejvýhodnější pro vaši situaci.

Co můžete s konsolidací půjček získat

Dobře zvolená konsolidace půjček může vyřešit mnoho problémů, především

  • sníží splátky i úroky
  • při vysokém úroku původní půjčky lze ušetřit i tisíce korun
  • konsolidovat lze různé druhy půjček
  • ušetřit je možné i na poplatcích
  • sloučené půjčky lze pojistit proti neschopnosti splácet
  • lze získat i finance navíc

Nabídka konsolidací je skutečně bohatá, vybírat si lze mezi bankovními i nebankovními poskytovateli nebo využít výhodné akce a bonusy.

Je konsolidace půjček výhodná – Pro koho je sloučení půjček vhodné

O konsolidaci by měl uvažovat každý člověk, který splácí tři nebo více půjček, zvláště pokud se jedná o půjčky s vyšším úrokem nebo poplatky. Jen snížením počtu poplatků již vzniká velká úspora, a pokud je nižší i úrok, může být částka, kterou měsíčně uspoříte, velice lákavá. A jestli potřebujete ještě finance navíc, můžete je právě díky tomuto refinancování a sloučení půjček do jedné větší získat – u některých nabídek je vypůjčení menší částky navíc dokonce podmínkou. Sloučit je možno i půjčky příslušníků rodiny nebo partnerů, zde jsou podmínky ještě výhodnější.

Jaké jsou podmínky pro úspěšnou konsolidaci

I když kritéria na žadatele o spojení půjček nejsou příliš přísná, přece jen je potřeba dodržet několik zásad. Žadatel by neměl být pozadu se splácením a také nesmí být zapsán v registru dlužníků. Často se vyžaduje i potvrzení o výši příjmů, aby bylo zaručeno, že konsolidovaná půjčka bude řádně splácena. Jedná – li se o příliš velké množství půjček a vysokou částku zadlužení, nemusí být konsolidace povolena. Velmi výhodné podmínky lze získat v případě, jestliže je možno za refinancované půjčky ručit nemovitostí.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *