Bezúročná půjčka patří na trhu půjček k nejoblíbenějším. Získat finanční obnos na určitou dobu, aniž by bylo nutno platit úroky, je sen každého zájemce o půjčku. Znamená to, že si půjčíte smluvenou částku a splatíte stejný obnos, jaký jste si vypůjčili – nic navíc. Nejen, že se neplatí úroky, ale v půjčce nejsou obsaženy ani žádné poplatky. Bezúročné půjčky najdete pouze u nebankovních poskytovatelů, banky takový druh půjček nenabízí.

Podmínky bezúročné půjčky jsou výhodné

Bezúročné půjčky nabízejí celou řadu výhod. Neplatí se zde žádné poplatky za poskytnutí půjčky nebo vedení úvěrového účtu a samozřejmě ani žádné úroky. Vypůjčení částka sice není nijak vysoká, jde o tisíce korun zapůjčených na dobu do 30 dní, ovšem vrátit budete muset skutečně pouze tolik, kolik jste si zapůjčili. Bezúročné půjčky nabízí část poskytovatelů malých rychlých půjček, ovšem skutečně bezúročná bývá pouze první půjčka, za další opakované půjčky již zaplatíte více.

Co přináší bezúročná půjčka poskytovateli

Každého zájemce o bezúročné půjčky jistě napadne otázka, jaký zisk vlastně taková půjčka přinese poskytovateli? Ten, kdo nabízí bezúročné půjčky, samozřejmě s výdělkem počítá. Základním prvkem je to, že tento typ půjčky je určen pouze novým klientům. Protože zájemce bude spokojen s rychlostí poskytnutí půjčky i s tím, že vracel pouze to, co si vypůjčil, dá se předpokládat, že tuto společnost v případě potřeby osloví znovu. Poskytovatel bezúročné půjčky tak získá dalšího klienta pro budoucnost.

Nezapomeňte na termín splacení

Mnoha klientům bezúročné půjčky se může stát, že půjčku nesplatí včas. I u bezúročných půjček se platí poplatky za pozdní splacení – a ty jsou poměrně vysoké. Nabízená možnost prodloužení doby splatnosti půjčky také není nejlevnější, i když je jistě lepším řešením než nesplácení. Proto je nutné pohlídat si datum splatnosti, a pokud nemáte dostatek financí na splacení, řešit situaci ještě v předstihu. Bezúročné půjčky jsou dobrým řešením občasného nedostatku peněz, při opakovaném zapůjčení je nutno počítat s vyššími úroky.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *