Půjčka od fyzické osoby, neschválila banka vaši žádost o úvěr a půjčit vám nechtějí ani nebankovní instituce? Pak byste se měli zajímat o další výhodnou šanci, jak půjčku získat – půjčku od fyzické osoby. Jedná se o velice populární typ půjčky, který nemá na žadatele příliš vysoké nároky. Takže šanci najít svou půjčku má v podstatě každý zájemce. Ověřování klienta je minimální, v mezích zákona, každý žadatel se posuzuje individuálně, takže mnohdy nevadí ani nízký příjem nebo záznam v registru dlužníků. Půjčka od fyzické osoby nemusí do určité výše vyžadovat ani zajištění zástavou nemovitosti, není potřeba žádný ručitel.

Smlouva nebo směnka?

U půjčky od fyzické osoby je nutné podepsat smlouvu, ve které budou stanoveny všechny parametry půjčky, nebo podepsat směnku. Ve smlouvě mohou být stanoveny pravidelné splátky, u směnky je nutno k určitému datu splatit celou částku najednou. Neplatí se žádné poplatky předem a ani úroky nemusejí být přehnaně vysoké – konkurence j náročná, a proto se úroky stále snižují i u fyzických osob, poskytujících půjčky. Jistě se vyplatí porovnat více půjček od fyzické osoby a pak si teprve vybrat takovou, jejíž podmínky vám budou zcela vyhovovat.

Jak probíhá půjčka od fyzické osoby

Půjčku od fyzické osoby lze uzavřít různými způsoby. Zažádat lze online nebo telefonicky, u nižších částek není problém vyřídit vše prostřednictvím internetu. Vždy se začíná vyplněním formuláře se základními údaji a poskytnutím elektronických kopií požadovaných dokladů. Jinou možností je osobní schůzka s poskytovatelem půjčky od fyzické osoby nebo jeho zástupcem. Nějakou dobu je nutno vyčkat na vyhodnocení žádosti. Pokud je vše v pořádku, lze očekávat vyplacení peněz okamžitě v hotovosti přímo od poskytovatele nebo zasláním na váš účet.

Proč jsou najednou nutné doklady?

I když jste k půjčce od fyzické osoby doposud nemuseli nic dokládat, budou od vás zodpovědní poskytovatelé požadovat dva doklady totožnosti, většinou občanský průkaz a pas či rodný list a řidičský průkaz. Dalším požadovaným dokumentem bude pravděpodobně potvrzení o výši příjmu, které vám vystaví zaměstnavatel, nebo výpis z účtu, daňové přiznání a další doklady o příjmech. Doklady většinou stačí nahrát nebo naskenovat do žádosti. Tuto povinnost ukládá poskytovatelům půjček nový zákon o spotřebitelském úvěru a platí i pro půjčky od fyzické osoby.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *