Jaká je definice půjčky? Potřebujete nutně peníze, které v současnosti nemáte? Chybí vám peníze na zaplacení účtu, nefunguje vám nutný spotřebič či přestalo jezdit auto, které nutně potřebujete nebo si jen chcete pořídit něco, po čem toužíte? Chtěli byste si peníze půjčit, ale nemáte s půjčkami žádné zkušenosti? Nemusíte se bát, půjčky se již plynně začlenily do našich životů a použilo je již mnoho spokojených klientů. Jaká je vlastně definice půjčky a jak souvisí půjčka s úvěrem?

Půjčka není úvěr

Ještě než se seznámíte s definicí půjčky, zamyslete se nad tím, zda půjčku opravdu potřebujete. S výběrem půjčky nebudete mít žádný problém, nabídka je dostatečně široká, takže vhodnou půjčku si najde každý zájemce. Ať si budete půjčovat od banky, nebankovní instituce nebo od soukromého poskytovatele, můžete se rozhodnout mezi půjčkou a úvěrem. Jak půjčka, tak úvěr mají mnoho společných znaků, ovšem nejsou totožné, i když se oba pojmy často zaměňují.

Definice půjčky – Půjčka má jiný zákonný podklad než úvěr

Díky půjčce i úvěru získáte prostředky, které potřebujete. Ty pak musíte vrátit za podmínek stanovených smlouvou. Půjčky a smlouvy k nim se řídí Občanským zákoníkem, úvěry definuje Obchodní zákoník. Proto mohou být podmínky půjčky a úvěru odlišné. V zákonících jsou definována přesná pravidla pro půjčky a úvěry, jejich poskytování, podmínky a splácení. Definice půjčky říká, že jde tedy o poskytnutí finančního obnosu na určitou dobu za sjednanou úplatu. Přesné podmínky upravuje smlouva o půjčce. Sjednaná úplata je úrok, jehož výše se u různých půjček může značně lišit.

Opatrnost se vyplácí

Ať je definice půjčky, kterou jste si vybrali, sebevíce lákavá, buďte vždy opatrní. Nikdy nepodepisujte smlouvu, kterou jste si důkladně nepřečetli a které zcela nerozumíte. Vybírejte vždy z více nabídek, porovnávejte, a nebudete-li si jistí, nechte si vše vysvětlit finančním odborníkem nebo si zvolte jiného poskytovatele půjčky. Opatrný přístup vám může ušetřit mnoho starostí.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *