Lžete poskytovatelům půjček? Doplatíte na to!. Patříte k poctivům, kteří se domnívají, že něco takového není možné? Omyl. Obelhat poskytovatele půjčky bývá velmi jednoduché, a to dokonce i v případě, že jím je velká renomovaná banka. Nemusí se přitom jednat o vyloženě velké lži jako je např. falešné potvrzení o výši příjmu. I kumulace „malých“ lží (záměrně nebudeme uvádět jakých) vás může přiblížit k získání půjčky. Jenže co dál?

Lžete poskytovatelům půjček – Následky odhalení

Pomineme teď extrémní situaci, kdy vás může poskytovatel půjčky zažalovat, protože jste ho sdělením nepravdivých informací uvedli v omyl a způsobili mu tak finanční újmu – ale i to se může stát a trestní zákoník na podobné jednání příliš příznivě nepohlíží. K čemu však dojde zaručeně – ocitnete se na „černé listině“. V životě už vám v téhle bance (a zřejmě i mnoha dalších) nepůjčí ani na žvýkačku! A totéž platí o nebankovních poskytovatelích, kteří sice mívají mírnější kritéria posuzování žadatelů, ale na vaši férovost se přitom vysloveně spoléhají.

Dopad na vaše finance

Získali jste nefér způsobem půjčku – a co dál? Logicky ji budete muset splácet. Pokud by vaše finanční možnosti byly nastaveny tak, že by to pro vás nepředstavovalo žádný problém, nebylo by pak problémem půjčku vyřídit standardním způsobem. Takže jste se logicky dostali do potíží, a to potíží velice vleklých a dlouhodobých. Stojí vám to za to?

Poslední možnost?

Uchýlili jste se k podobnému chování proto, že už jste vyzkoušeli všechno a jiný způsob nevidíte? Myslíte si, že (další) půjčka všechno vyřeší? To těžko! Kdyby to bylo tak jednoduché, kdybyste byli tak dobrými hospodáři, že byste byli schopni vyřešit to tak snadno – pak byste se těžko ocitli v podobné situaci. Nezhoršujte ji ještě podvodným jednáním! Mnohem vhodnějším řešením bude obrátit se na odborníky – finanční poradce nebo pracovníky poradny při finanční tísni, kteří vám poradí, jak problém efektivně a co nejrychleji vyřešit.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *