Řekne-li se „půjčky každému“, zpravidla nás jako první napadne, že se určitě nejedná o bankovní produkt. A není se čemu divit, protože čím dál více lidí na bankovní půjčky prostě nedosáhne. Pro získání bankovního produktu je totiž třeba splnit zpravidla poměrně přísné podmínky:

  • nemít zaznamenány negativní informace v bankovním a nebankovním registru klientských informací,
  • mít doložené příjmy,
  • mít u příslušné bankovní instituce určitou platební historii.

Tyto finanční produkty jsou tedy nabízeny nebankovními institucemi, které zpravidla poskytují půjčky každému zájemci, tedy i nezaměstnaným, studentům, maminkám na mateřské či rodičovské dovolené i těm, kteří neprojdou schvalovacím řízením v bance kvůli negativnímu záznamu v bankovním a nebankovním registru klientských informací.

A právě z porovnání podmínek pro získání bankovní a nebankovní půjčky vyplývají základní výhody nebankovních půjček, které spočívají zejména:

  • v jejich vysoké dostupnosti pro široký okruh osob,
  • v menším papírování při jejich vyřizování,
  • v rychlejším vyřízení žádosti o půjčku,
  • v tom, že při jejich vyřizování zpravidla není nahlíženo do bankovního a nebankovního registru klientských informací, v některých případech není vyžadováno ani potvrzení příjmů klienta.

Výše uvedené výhody nebankovních půjček, které lze více méně označit za půjčky všem, však jsou ve většině případů vykoupeny vyšší cenou zápujčky, respektive vyšší úrokovou sazbou.

Na českém finančním trhu v současné době funguje velký počet nebankovních společností, které nabízejí půjčky. Například na internetu naleznete nepřeberné množství inzerátů, nabídek či reklam těchto společností. Mezi ty nejznámější patří Home Credit, Cofidis, Provident, ale lze nalézt i nabídky méně známých společností.

Vzhledem k nespočetnému množství nabídek je třeba být při výběru potřebného produktu obezřetný a velmi vhodné je obrátit se na známé nebankovní společnosti, nejlépe na ty z nich, které mají dle referencí velké množství spokojených klientů.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *