Nebankovní půjčky do výplaty. Na českém finančním trhu fungují v oblasti půjček dvě velké skupiny – banky a nebankovní finanční instituce. Přičemž jejich půjčky mají vždy určité výhody a určité nevýhody.

Bankovní půjčky jsou zpravidla bezpečnější a levnější, proces jejich schválení trvá delší dobu. Je spojen s celou řadou administrativy a často bohužel také. Vzhledem k poměrně přísným podmínkám s velmi nejistým výsledkem.

Určitý opak bankovních půjček je představován nebankovními půjčkami. Které jsou dostupné širokému spektru zájemců o půjčku, jsou velmi rychle vyřízené. Bez zbytečné administrativy, ale na druhou stranu jsou také relativně méně bezpečné. U nebankovních institucí mohou být skryté poplatky. Mohou vzniknout velké komplikace při neschopnosti splácet apod.) a jsou dražší než půjčky bankovní.

Za určitou výhodu nebankovních půjček lze také považovat jejich velkou variabilnost, kdy si zájemce o půjčku může vybrat různou částku půjčky až do limitu nastaveného poskytovatelem půjčky a dobu splatnosti, přičemž nebankovní půjčky jsou zpravidla poskytovány na jakýkoliv účel.

Specifickou formou jsou nebankovní půjčky do výplaty

Které (jak již jejich název napovídá) slouží ke krátkodobému vyrovnání rodinného rozpočtu několik dní před výplatou. Jejich hlavními rysy jsou následující skutečnosti:

  • jedná se o půjčky pouze několika málo tisíc, zpravidla do pěti tisíc korun,
  • jedná se o půjčky sjednávané zpravidla online, bez dokládání příjmů a bez nahlížení do registrů,
  • jedná se o půjčky velmi krátkodobé, přičemž zpravidla je třeba půjčku vrátit v řádech dnů a maximálně do jednoho měsíce od čerpání půjčky. Lhůtu splatnosti si přitom zpravidla může při žádosti o půjčku zvolit sám zájemce o půjčku, avšak po schválení a poskytnutí půjčky již není možno tento termín nijak posouvat.

Nebankovní půjčky před výplatou jsou tedy rychlou a krátkodobou injekcí do rodinného rozpočtu. Která může v případě potřeby posloužit jako pomoc, avšak pouze tehdy. Kdy je jisté, že během několika dní bude mít dlužník k dispozici finanční prostředky pro bezproblémovou úhradu půjčky včetně úroků a případně dalších poplatků.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *