Úvěr bez zajištění lze doporučit. Potřebujete půjčit vyšší částku a nemáte dostatečně vysoký příjem? V takovém případě po vás banky i nebankovní společnosti budou požadovat zajištění buď nemovitostí, nebo si budete muset sehnat ručitele. Problém nastane tehdy, jestliže nemovitost, která by byla jako záruka vhodná, nemáte a neseženete ani nikoho, kdo by se za vás zaručil. Máte – li alespoň průměrný příjem, můžete zkusit požádat o úvěr bez zajištění v bance, které jste klientem. Banka má přehled o vašich příjmech i platební morálce a měla by se pokusit vyjít vám vstříc. Počítejte však s vyššími úroky.

Úvěry bez zajištění mohou mít různé podmínky

Banky i nebankovní společnosti mají svá vlastní kritéria pro hodnocení klientů a odlišné podmínky pro poskytování úvěrů bez zajištění. Tento typ úvěru není v dnešní době ničím neobvyklým, sehnat vhodného ručitele je velmi těžké, navíc i ručitel musí mít odpovídající příjem a dobrou platební morálku. Nemáte – li nemovitost ani drahé šperky nebo jiné předměty, které by bylo možno použít jako zástavu, budete se muset zajímat o úvěr bez zajištění. Nejvýhodnější úvěry dostávají klienti ve své bance, nabízeny jsou úvěry bez zajištění i u nebankovních společností nebo soukromníků.

Úvěr bez zajištění je dražší

Poskytovatel úvěru bez zajištění podstupuje vyšší riziko než u zajištěného úvěru. Toto riziko se odrazí v úrokové míře, která je vyšší, než u zajištěných úvěrů. Také doba splatnosti bývá o něco kratší. Je nutno počítat s prověřením výše příjmu u zaměstnavatele a ověřením údajů žadatele v registru dlužníků. U úvěru bez zajištění není nutno zaplatit odborný odhad nemovitosti nebo jiných předmětů, které slouží jako zástava, takže dlužník přece jen něco málo ušetří.

Z nabídek je potřeba vybírat

Poskytovatelů úvěrů bez zajištění je stále více. Snaha získat co největší počet žadatelů vede k nabídce výhod a služeb navíc. Každému se vyplatí projít si větší počet nabídek a srovnat jednotlivé podmínky včetně nabízených bonusů. Těmi mohou být například předčasné splacení zdarma, odklad splátek, odpuštění různých poplatků, možnost mimořádných splátek a další. Po pečlivém vyhodnocení parametrů jednotlivých nabídek úvěrů bez zajištění si můžete vybrat ten, který je nejvýhodnější právě pro vás.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *