Půjčka bez ručitele. Ocitli jste se v obtížné finanční situaci, kterou by mohla vyřešit půjčka? Zkusili jste požádat v bance, ale potřebovali jste více, než vám banka nabídla nebo po vás požadovali ručitele? Pak se rozhlédněte i po dalších nabídkách a zaměřte se na půjčky bez ručitele. Poskytovateli těchto půjček bývají především nebankovní společnosti. Půjčka bez ručitele patří mezi velmi oblíbené produkty, protože sehnat ručitele je dnes velmi obtížné. Málokdo se vystaví riziku, že v případě, že nebudete půjčku splácet, může věřitel vymáhat částku po něm.

Banka nebo nebankovní společnost

Půjčku bez ručitele si můžete sjednat i v bance, ale bude se většinou jednat jen o nízkou částku, nebo budete muset splňovat velmi přísná kritéria – běžný účet u banky, kde žádáte o půjčku, bezdlužnost, dostatečný příjem, pojištění – a ani to vše nemusí někdy stačit. Proto stále více zájemců o půjčku bez ručitele hledá v nebankovním sektoru, kde je nabídek více a podmínky nejsou tak přísné. Rozdíly mezi jednotlivými nabídkami mohou být velké, proto je potřeba vybírat opatrně.

Nízké záruky znamenají vyšší úroky = Půjčka bez ručitele

Půjčka bez ručitele nevyžaduje velké množství dokladů. Přinést musíte dva doklady totožnosti a splňovat podmínku plnoletosti. Vyplníte jednoduchou žádost a projdete schvalovacím procesem. Zjednodušená administrativa půjčky znamená pro poskytovatele vysoké riziko možného nesplácení, proto jsou u půjčky bez ručitele úroky vysoké. Vyplatí se zvážit, zda se půjčka za těchto podmínek vůbec vyplatí. Také smlouvu je nutno detailně pročíst. Nikdy nevolte půjčku s poplatkem dopředu, zaměřte se nejen na výši úroků, ale i na poplatky, sankce při nesplácení a možnost předčasného splacení.

Jak vybrat vhodného poskytovatele?

Pokud jste našli nabídku půjčky bez ručitele, která vám připadá lákavá, prověřte si nejdříve poskytovatele. Zjistěte si o něm co možná nejvíce informací. Pokud nemůžete najít kontakt a adresu, přejděte k další nabídce. Nechte si ukázat vzorovou smlouvu a trvejte na dostatku času na její přečtení a uvážení. Smlouvu o půjčce bez ručitele pak můžete uzavřít na pobočce, s obchodním zástupcem, pomocí internetu, telefonického rozhovoru nebo i SMS.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *