Studentská půjčka má výhodný úrok. Pokud chcete získat úvěr s výhodným úrokem a máte doma studenta, zamyslete se nad tím, zda by za úvahu nestála studentská půjčka. Tuto půjčku sice nenabízí velké množství bank, ale její sjednání je rychlé a většinou je studentská půjčka bez ručitele. Půjčku na studium považuje za dobrý nápad a výhodnou investici většina studentů. Vyřízena může být studentská půjčka ihned, stačí si připravit doklady a absolvovat jednu návštěvu v bance.

Studentská půjčka je určena především vysokoškolákům

Nabídka studentských půjček je zaměřena především na studenty vysokých škol, ale za určitých podmínek by ji mohli získat i středoškoláci. V jejich případě se však nejedná o studentskou půjčku bez ručitele. Z půjčky je možno financovat studium na střední či vysoké škole, studia v zahraničí, rekvalifikaci nebo různé jazykové kurzy. Pouze někteří poskytovatelé trvají na kontrole účelu zapůjčených prostředků, většina bank však vyřídí studentskou půjčku ihned a účel půjčky dále nesleduje.

Studentská půjčka má výhodný úrok – více výhod

Půjčka na studium by mohla připomínat klasický spotřebitelský úvěr, je však ještě výhodnější. Studentská půjčka bez ručitele má nízkou úrokovou sazbu, většinou do 10%. Ručitel nebo spoludlužník je požadován až u vyšších částek. Za sjednání půjčky nebývá až na výjimky vyžadován žádný poplatek předem. Pokud má student pravidelný příjem například z brigád, ručitele nepotřebuje. Je možné uzavřít studentskou půjčku ihned a začít splácet až po ukončení studia, zde se ovšem o něco navýší úroková sazba.

Jaké doklady jsou potřeba pro studentskou půjčku?

Banky sice ve většině případů nekontrolují, na co byly peníze z půjčky použity, ale pro sjednání je potřeba přinést potvrzení o studiu a to každý rok obnovovat. Studentská půjčka bez ručitele tak může pomoci při pokrytí náhlých finančních potřeb rodiny. Základní podmínky pro získání výhodné studentské půjčky ihned je možno najít v prezentacích jednotlivých bank a doklady si dopředu připravit.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *