Je možné splatit půjčku další půjčkou? Obecně platí, že vzít si další půjčku na splacení půjček stávajících není dobrý nápad. Jenže v životě mohou nastat situace, které nelze řešit standardním způsobem. Hodně lidí splácí současně větší množství půjček a mohou se dostat do obtížné situace. Kterou nezavinili a dosavadní úspory a zajištění jim již nebudou stačit k plnění finančních závazků. Rozhodně nelze spoléhat na to, že všichni poskytovatelé půjček budou vstřícní a přistoupí na odklad splátek nebo jejich snížení. Často vyhoví pouze klientům, kteří mají dostatečné příjmy a nejsou zadluženi příliš.

Refinancování půjček

Refinancování půjček nebo konsolidace úvěrů se zdá být vhodnou pomocí pro ty, kteří se dostali do problémů se splácením. Pod vlivem reklam dojdete k závěru, že konsolidovat své půjčky může každý. Bohužel ani refinancování půjček není umožněno každému. Banka nebo nebankovní společnost ani nemají povinnost sdělit vám, proč vaši žádost zamítli, takže mnohdy není povolena konsolidace půjček těm, kteří by ji opravdu potřebovali a jejichž situaci by skutečně řešila.

Splatit půjčku další půjčkou – Konsolidace je druh půjčky

Refinancování půjček znamená, že je vám poskytnuta další půjčka, ze které budou splaceny předcházející závazky, a někdy bývá podmínkou vzít si ještě určitou částku navíc. Výhodou je přehlednost a placení pouze jednoho poplatku za vedení úvěrového účtu, splátky mohou být nižší, ale za cenu prodloužené doby splácení. Musíte se smířit s tím, že svou momentální situaci vyřešíte, ale vaše závazky budou trvat déle.

Kdy další půjčka pomůže

Pokud by vám nebylo umožněno spojit své půjčky konsolidací, můžete se pokusit o malou konsolidaci sami. Najdete-li vhodného a spolehlivého poskytovatele půjček, který je vám ochoten dát půjčku, zaplaťte z ní nejméně výhodné úvěry s nejvyššími splátkami a snižte svou celkovou zátěž. Je však nutná silná vůle – splacené úvěry a kreditní karty raději zrušte, abyste již neměli možnost z nich čerpat a neupadli do dluhové pasti znovu.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *