Nebankovní půjčka s ručitelem je pro dlužníka velice výhodná. Nebankovní společnosti nemívají na žadatele tak přísné nároky jako banky, díky ručiteli je možno navýšit vypůjčenou částku, protože ručitel zvýší bonitu zájemce o nebankovní půjčku s ručitelem. Rozhodnete – li se pro tuto půjčku, budete mít záruku, že zde bude někdo, kdo s vámi v případě nouze bude dluhy platit. Jako ručitelé se nejčastěji využívají rodinní příslušníci, popřípadě velmi dobří přátelé. Pokud byste na nebankovní půjčku s ručitelem nedosáhli sami, s ručitelem to již určitě půjde.

Výhody především pro dlužníka

Výhody nebankovní půjčky s ručitelem využívá dlužník, věřitel má především povinnosti. Dlužník s ručitelem nezíská jen vyšší úvěr, ale díky vylepšené bonitě může dostat i výhodnější úrok a výrazně tak ušetřit. Ručitelé se s oblibou využívají například u nebankovních hypotéčních úvěrů. Ručitel podstupuje u nebankovní půjčky s ručitelem jistá rizika. Při finančních problémech dlužníka musí místo něj splácet, pokud by sám chtěl půjčku, sníží ručením vlastní bonitu. Po nějakém čase se v případě, že vše probíhá bez problémů, může z ručení vyvázat, popřípadě se pojistit dlužníkovou směnkou.

Nebankovní půjčka s ručitelem může být jediným řešením

Mnoho lidí považuje nebankovní půjčku s ručitelem za značné riziko. Když však budou obě strany postupovat opatrně a vycházet ze vzájemné znalosti a důvěry, může být nebankovní půjčka s ručitelem velmi dobrým řešením zdánlivě bezvýchodné finanční situace. Pokud totiž nemá zájemce dostatečnou bonitu pro vyšší částku, těžko získá půjčku od banky i nebankovních poskytovatelů. S ručitelem vypadá situace zcela jinak, příjmy se zásadně navýší a celkový pohled na dlužníka vypadá jinak.

I ručitel musí vyhovovat určitým nárokům

Na zájemce o půjčku s ručitelem jsou kladeny nižší nároky, ale určité podmínky musí splňovat i ručitel. Kromě dostatečné bonity by neměl mít záznam v registru dlužníků a je potřeba počítat s tím, že u vyšších částek bude potřeba např. potvrzení výše příjmu, doklady totožnosti, výpis z účtu a další doklady. Nebankovní půjčka s ručitelem má však pro zájemce o poskytnutí této půjčky tolik výhod, že pokusit se sehnat ručitele se určitě vyplatí.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *