Můžu si půjčit v insolvenci? Odpověď na tuto otázku existuje a je vesměs kladná. Pokud ovšem čelíte strašáku insolvence, měli byste počítat s tím, že s největší pravděpodobností budou vaše možnosti do značné míry omezené. Podívejme se tedy, jakým způsobem půjčky v insolvenci probíhají respektive, jestli na ně máte nárok také vy. Ne každý může zrovna ve stavu, kdy není schopen platit vůbec nic, dosáhnout na výhodnou půjčku, jež by byla schopna celou nepříjemnou situaci rázně řešit.

Můžu si půjčit v insolvenci – Banky vám nepůjčí

Pokud si myslíte, že si budete moci pohodlně půjčit u některé z bank, tak na to velmi rychle zapomeňte. Bankovní domy vyžadují značnou míru bonity svých potenciálních klientů a rozhodně nepůjčí jen tak někomu, kdo by si zažádal zrovna v situaci, kdy mu zcela úplně chybí peníze. Insolvence je zkrátka pro jakoukoli banku velkou překážkou k tomu, aby poskytla konkrétnímu žadateli své služby. I proto zbývají už jenom nebankovní společnosti.

Nebankovní společnosti chtějí také záruky

I nebankovní finanční instituce vyžadují při realizaci půjček záruky. Typická je hlavně osoba ručitele. Právě on by měl zajistit to, že bude daný dlužník splácet dle pevně stanoveného splátkového kalendáře. U některých úvěrů, které mají cílovou částku stanovenou mnohem výše, se setkáváme s tím, že prostě a jednoduše musí dlužník zastavit nemovitost. Tím pádem je nutné vcelku obsáhlé papírování. Vše se logicky odvíjí od celkové výše finanční částky, již daný žadatel potřebuje.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *