Půjčit si s bankou nebo bez banky? Potřebujete peníze a nevidíte jinou cestu než si půjčit? Máte z půjčky obavy, protože se v nabídkách půjček příliš nevyznáte? Váháte, kolik si půjčit a hlavně od koho? Projít si různé nabídky se určitě vyplatí, jednotlivé druhy půjček se od sebe dost liší, a když zvolíte dobře, nemusíte ani moc přeplatit. Nejdříve, ještě před volbou konkrétní půjčky, se budete rozhodovat mezi půjčkou bankovní a nebankovní. Nelze obecně říci, zda je lepší půjčka bankovní nebo nebankovní, některé rozdíly mezi nimi se pomalu stírají a parametry jsou tak různé, jako jsou různé okolnosti, za kterých jste se pro půjčku rozhodli.

Začněte půjčkou v bance

Za nejspolehlivější jsou stále považovány půjčky bankovní. Bankovní instituce zajišťuje serióznost půjčky, úrokové sazby bývají nižší a nabízena je i možnost předčasného splacení bez sankcí. Musíte však splnit určité podmínky, které v případě bank bývají poměrně přísné. Nesmíte mít záznam v registru dlužníků, nelze splácet větší množství půjček, je nutno předložit potvrzení příjmu a zájemce o půjčku musí mít celkovou odpovídající bonitu. Pokud byste některému z kritérií neodpovídali, je pravděpodobné, že vám půjčka bude zamítnuta. Také doba vyřízení bývá delší.

Nebankovní půjčky mají jiná pravidla

Již dávno není pravdou, že nebankovní půjčka musí přestavovat riziko. Pokud si vypůjčíte od nebankovní instituce, která je již delší dobu na trhu a nemá negativní reference a ještě si důkladně pročtete smlouvu o půjčce, nebudete mít problém ani s nebankovní půjčkou a se způsobem poskytnutí financí budete spokojeni. Pravidla pro poskytování půjček a nároky na klienty jsou u každé společnosti jiné, navíc pro mnohé klienty jsou půjčky nastavovány zcela individuálně.

Za rychlost a jednoduchost si připlatíte

Půjčka u nebankovní instituce bývá jednodušší. Při vyřizování nemusíte dokládat některá potvrzení, nároky na bonitu nejsou tak přísné, mnohdy nevadí ani záznam v registru dlužníků. To je však vyváženo vyššími úroky. Čím méně je půjčka zajištěná, tím je dražší. Někdy je možno celou půjčku vyřídit online, popř. po telefonu. Obrovskou výhodou nebankovních půjček je rychlost jejich vyřízení, některé půjčky získáte i v průběhu několika hodin.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *