Bleskové půjčky je jedno z označení, která jsou využívána pro půjčky. U kterých schválení žádostí o půjčku a poskytnutí finančních prostředků trvá opravdu krátkou dobu. Tato půjčka může být označována například také jako, půjčka ihned apod. Blesková půjčka je půjčka nebankovní, jejíž hlavní výhoda spočívá vedle její rychlosti. Ve způsobu jejího sjednání, kdy jí je zpravidla možné sjednat online, bez zbytečného papírování a zdržování. Díky čemuž její vyřízení trvá pouze v řádech minut, či maximálně hodin.

Výhoda bleskové půjčky

S online sjednáním úzce souvisí také další výhoda bleskové půjčky, kterou je její vysoká dostupnost. Které je u ní dosaženo zejména díky absenci kontroly registrů, absenci dokládání příjmů žadatele. Nebo případně dalších skutečností, které je třeba ze strany žadatele doložit při žádosti o půjčku u banky. Tuto půjčku tedy může čerpat téměř kdokoliv, a to včetně osob bez trvalého příjmu (nezaměstnaný, důchodce), osob zadlužených a v exekuci a osob s negativním záznamem v registru. Tedy osoby, které by u žádosti o bankovní půjčku měly naprosto nulovou šanci.

Nevýhoda rychlé půjčky

Výše uvedené výhody bleskové půjčky jsou však bohužel kompenzovány také její hlavní nevýhodou. Kterou je její omezení z hlediska částky a doby splatnosti, kdy bleskové půjčky ihned na účet je poskytována pouze v malých částkách v řádech tisíců korun (zpravidla do částky 5.000,- Kč) a se splatností zpravidla do jednoho měsíce od čerpání půjčky. Některé společnosti nabízejí možnost výjimky, co se týče částky půjčky u věrných a bezproblémových klientů. Tedy u těch, kteří si půjčují pravidelně a nejsou u nich problémy se splácením dluhů.

Další nevýhoda této půjčky se může skrývat v její vyšší ceně. Avšak i zde je možné nalézt určité výjimky, kdy např. společnosti nabízejí první poskytnutí bleskové půjčky zdarma apod.

Bleskovou nebankovní půjčku lze tedy při řádném zvážení její potřeby považovat za prostředek pro rychlé a krátkodobé vyrovnání rodinného rozpočtu např. při nečekaně vyšších výdajích, při nedostatku finančních prostředků před výplatou apod.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *