Půjčky od soukromých osob. Všichni víme, že si pro peníze můžeme dojít do banky – máme-li finanční minulost bez poskvrnky, dostatečný příjem a potřebujeme-li dostatečně vysokou částku. Víme, že existují nebankovní společnosti, jejichž podmínky kladené na klienta jsou poněkud mírnější a podmínky splácení zas většinou tvrdší. Ale můžeme se za penězi vydat i třetí cestou – půjčit si od soukromé osoby.

Soukromá osoba

Ačkoliv to zní málem vědecky, soukromá osoba jsem já, jste to vy, je to kdokoliv, koho znáte. Mezi půjčky od soukromých osob se počítá i ta stovka. Kterou jste si včera vydlužili od kamaráda v hospodě, aby vám po zaplacení účtu ještě něco zbylo, od kolegyně v práci. Abyste cestou domů mohla nakoupit a nemusela jít do bankomatu. Kterou jste do kapesného půjčili synovi na tu super bundu v akci. Ale také existuje možnost najít někoho úplně cizího. Kdo bude ochoten vám půjčit výrazně vyšší částku za podmínek, na kterých se dohodnete.

Ani banka, ani nebankovní společnost

Pokud vám nevyhovují podmínky, které si pro půjčky stanoví banky, ani podmínky, které mají nastaveny nebankovní společnosti, máte vždy možnost vyhledat nabídky soukromých investorů. Soukromé osoby, které se zabývají půjčováním peněz jiným, nejsou omezovány ničím, co by se nedalo změnit. Vyhledáte-li někoho takového, ať už prostřednictvím internetu nebo na inzerát. Můžete s ním smlouvat a polemizovat, dohodnout si podmínky půjčky oboustranně přijatelné nebo jít o dům dál.

Půjčky od soukromých osob – Výhodné nebo nevýhodné?

Jak již zmíněno, půjčky od soukromých osob nemají žádná obecně daná jednoznačná pravidla. Záleží jen na vás, koho si vyberete za investora. Půjčte si v rodině nebo od kamaráda a můžete mít tu nejvýhodnější půjčku na světě. Vyberte si neznámou soukromou osobu a můžete mít skvělou půjčku, která vyřeší všechny vaše trable – nebo půjčku, která bude jak balvan na krku, co vás stáhne ke dnu rychleji, než byste vůbec pokládali za možné.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *