Půjčky od soukromých investorů. Peníze hýbou světem. Buď je máte, nebo vám schází. Takových, kteří by byli spokojení s tím, co mají, chodí po světě pomálu. Proto, co svět světem stojí, existují půjčky. Ti, co mají, se podělí s těmi, co nemají – a vydělají na tom. Nejsou to jen banky a nebankovní společnosti. Vypůjčit si můžete i od soukromého investora.

Jak najít věřitele

Možná si to ani neuvědomujete, ale soukromým investorem se může stát kdokoliv z vašich blízkých přátel nebo rodiny. Pokud ovšem takováto možnost není, prohlédněte si inzeráty v tisku a na internetu a bezpochyby narazíte hned na několik nabídek půjček od soukromníků. Konečně – peníze dělají zase peníze.

Podmínky půjčky od soukromého investora

V případě, že je vaším věřitelem soukromá osoba, zapomeňte na jakákoliv obecná pravidla. Soukromý investor se rozhoduje, zda vám půjčí zcela na základě vlastní úvahy, není vázán žádnými pravidly, a podmínky, které si stanoví pro splácení, také podléhají jen minimální kontrole. Záleží jen na vás, zda je budete ochotni akceptovat – mnohdy nebývají z nejvýhodnějších.

Zajištění půjčky od soukromých investorů

Nelze předpokládat, že by vám naprosto cizí člověk půjčil peníze jen na čestné slovo nebo kvůli vašim krásným očím. Svou investici si každý samozřejmě pojistí. Nejčastěji používaným způsobem bývá směnka, která se může stát v rukou věřitele velice účinnou zbraní proti podvodníkovi, který si sice vypůjčil, ale do splácení už se mu nějak nechce. Pokud vyhledáte soukromého investora za účelem získání peněz, můžete se ale setkat i s jinými požadavky zajištění půjčky. Vzhledem k její výši a účelu může investor požadovat např. zástavu – ať už movitou nebo nemovitou, nebo také třeba podíl na zisku, chcete-li jeho peníze využít dále ve svých podnikatelských aktivitách. Pravidla půjček od soukromých investorů jsou dána skutečně jen rámcově, proto vše vždy záleží na dohodě věřitele a dlužníka.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *